?Podatek od miłości?. Premiera w Kinie Etiuda

To inteligentna i przewrotna komedia romantyczna o miłości, którą można spotkać wszędzie, nawet… w Urzędzie Skarbowym. Premiera: 26 stycznia!
Surowa inspektor, Klara (Aleksandra Domańska) ściga domniemanego oszusta podatkowego – cynicznego, acz pełnego uroku Mariana (Grzegorz Damięcki), który przez niefrasobliwość i dobre serce popadł w kłopoty podatkowe. Kiedy los ?ściganego? wydaje się przesądzony, nieoczekiwanie i wbrew wszelkim regułom Klara i Marian zakochują się. Uruchomi to ciąg komicznych wydarzeń, które odmienią życie bohaterów. On dla dobra sprawy może zostać facetem do towarzystwa. Ona może trafić do więzienia. Czy tak się stanie?

p2odatek

Reżyseria: Bartłomiej Ignaciuk,

Obsada: Aleksandra Domańska, Grzegorz Damięcki, Roma Gąsiorowska, Weronika Rosati

Komedia romantyczna, prod. Polska, dystrybucja: Kino Świat

W ?Podatku od miłości? Aleksandrę Domańską zachwycił scenariusz odbiegający od sztampowości komedii romantycznych. Mimo drugiej w ciągu roku głównej roli aktorka odczuwa niedosyt. Cieszy się z sukcesów, liczy jednak na większą liczbę propozycji zawodowych.
?Podatek od miłości? to historia Klary ? młodej inspektor Urzędu Skarbowego, ścigającej domniemanego oszusta podatkowego. W rolę ambitnej urzędniczki wcieliła się Aleksandra Domańska, której partneruje Grzegorz Damięcki jako uchylający się od obowiązku wobec państwa Marian Wydrzycki. Aktorka twierdzi, że o przyjęciu roli w debiutanckim filmie Bartłomieja Ignaciuka zdecydował bardzo dobrze napisany scenariusz.

? Podobało mi się bardzo to, że można tam stworzyć postać silnej kobiety, która ma swoje marzenia i ambicje ? mówi Aleksandra Domańska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Zdaniem aktorki zaletą scenariusza jest przede wszystkim fakt, że nie skupia się on na wątku miłosnym, co mocno irytuje ją w komediach romantycznych. Motywem przewodnim ?Podatku od miłości? jest bowiem śledztwo, jakie Klara przeprowadza przy wsparciu koleżanki z pracy, Agnieszki (Roma Gąsiorowska).
? Lubię pracować i scenariusz musi być naprawdę fatalny, żebym odrzuciła rolę. Nie mam tych propozycji też nie wiadomo ile ? mówi Aleksandra Domańska.
Aktorka w 2012 roku ukończyła studia na warszawskiej Akademii Teatralnej. Gra głównie w teatrze oraz w serialach telewizyjnych. W 2017 roku po raz pierwszy wystąpiła w jednej z głównych ról ? zagrała wówczas Agnieszkę w głośnym filmie Juliusza Machulskiego ?Volta?. Teraz wcieliła się w protagonistkę w filmie ?Podatek od miłości?. Aleksandra Domańska nie ma jednak poczucia, że ostatnie miesiące przyniosły jej prawdziwy sukces zawodowy.

domanska-kariera-foto
? Dwie produkcje w ciągu roku ? jeżeli to jest dobrze? ?  zastanawia się aktorka. ? Ale pewnie, trzeba się cieszyć ?  dodaje.
Uroczysta premiera ?Podatku od miłości? odbyła się w poniedziałek, na ekrany kin film wejdzie natomiast w piątek. Aleksandrze Domańskiej partnerują w nim takie gwiazdy, jak Grzegorz Damięcki, Roma Gąsiorowska, Magdalena Popławska, Grażyna Wolszczak i Zbigniew Zamachowski.

podatek

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *