Julia Tłuczkiewicz najlepsza

W Grójcu odbył się finał IX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki ?O Złotą Nutkę?, którego celem było propagowanie twórczości polskich zespołów muzycznych.
Uczestnicy zakwalifikowani na podstawie wcześniej nadesłanych nagrań demo wykonywali po jednej piosence na przesłuchaniach finałowych. Ośmioosobowe jury, w którego skład wchodzili profesjonalni instruktorzy śpiewu, oceniali przede wszystkim
własną interpretację piosenki, przekaz artystyczny i ogólny wyraz sceniczny.
Julia Tłuczkiewicz, podopieczna Ryszarda Góry z Ogniska Pracy Pozaszkolnej, uczennica PSP Nr 4, zajęła w swojej kategorii I miejsce. Wykonała wielki szlagier Maanamu ,,Boskie Buenos??.
– Jest to bardzo duże wyróżnienie  tym bardziej, że repertuar nie należał do najłatwiejszych- przyznaje laureatka. Piosenki Maanamu należą do trudnych i wymagają dużego nakładu pracy i wyczucia. Są niebanalne, fascynujące ,ambitne i przede wszystkim piękne. Śpiewanie tego repertuaru pozwala na poszukiwanie własnej autonomii w świecie muzyki. Cieszę się, że doceniono moją pracę; konkurs należy do tych, na które chce się wracać ze względu na ludzi i atmosferę.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *