Spotkanie autorskie z Agatą Domagałą. ?Niejawni? ? horror z Ostrowca

– No, i stało się. Nadszedł ten długo wyczekiwany przeze mnie dzień. W końcu mogę oficjalnie zaprosić was na premierę ?Niejawnych” oraz na spotkanie autorskie ? mówi Agata Domagała, autorka horroru o Ostrowcu Świętokrzyskim. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 23 czerwca o godz. 17, w Hotelu Accademia.

?Niejawni?, to horror, powieść, w której fikcja przeplata się z faktami. Każda część, każdy element książki, każde pojedyncze słowo prowadzi coraz dalej, coraz głębiej, pod ziemię. W miejsce, z którego nie ma ucieczki?  W ?Niejawnych? główną rolę odgrywa mrożąca krew w żyłach tajemnica, która skrywa się w cieniach Ostrowca Świętokrzyskiego. W pobocznych wątkach poznajemy bliżej bohaterów książki ? autorka stawia ich w rozmaitych skrajnych sytuacjach, dzięki czemu czytelnikowi łatwiej jest się postawić na ich miejscu. W książce kryje się też wiele ciekawostek medycznych, zoologicznych, historycznych, a także survivalowych. Agata zgrabnie wplata swoją wiedzę w treść, co czyni ją ciekawszą i bardziej wartościową.

35143703_213653439435496_345912628750581760_n

W powieści czytamy: ??Prawda była jednak nieco inna, choć równie tajemnicza, bowiem kiedy 18 grudnia zamienił się w 19 grudnia, o godzinie 1:30 w Ostrowcu Świętokrzyskim zapadła się ziemia. Wydarzyło się to na skrzyżowaniu ulicy Polnej i Rosłońskiego. Powstała po tym wydarzeniu wyrwa miała około 60 metrów długości oraz była głęboka na 10 metrów.

Nikt nie umarł, nikt nie został ranny. Ucierpiały jedynie garaże oraz ich zawartość, straty na niebagatelne sumy. I właśnie w tamtej chwili, a był to chyba jedyny taki moment, wszyscy mieszkańcy cieszyli się, że w Ostrowcu Świętokrzyskim zimą, po godzinie szesnastej, na ulicy nie da się spotkać żywej duszy.

Specjaliści przerzucali się pomysłami, co mogło spowodować osunięcie się ziemi. Pęknięta rura wodociągowa, deszczowa pogoda, rozpulchnienie ziemi, nadmierne wsiąkanie wody. Wiele osób krzyczało, że to początek sławetnego końca świata 2012. Inni żartobliwie odpowiadali, że Ostrowiec uratował sytuację i końca świata nie będzie. Prawda jednak nigdy nie wyszła na jaw, ponieważ śledztwo w sprawie osuwiska zostało umorzone niecały rok później. Z powodu przedawnienia??

To fragment książki. Agata Domagała mówi, że to pierwsza część.

-Pierwszą część napisałam ekspresowo – mówi. -Kontynuacja idzie mi raczej topornie. Myślę, że zrobiłam sobie zbyt długą przerwę w pracy i teraz po prostu ciężko znowu wejść mi w klimat świata głównej bohaterki, Łucji. Będę pamiętać, żeby następnym razem iść za ciosem i pisać nieprzerwanie. Co jednak ciekawe, napotkałam na pewien nieznany mi do tej pory problem. Mianowicie – wiem, co będzie się działo w drugiej części, znam zakończenie, ale kompletnie nie wiem, jak rozpocząć drugi tom ?Niejawnych?. Dlatego też po raz pierwszy w życiu zaczynam pisać historię od środka. A co mi tam! Niechaj dzieje się, co chce! Trzymajcie kciuki, bo naprawdę nie mam pojęcia, co może z tego wyjść.

Jak nas poinformowała Agata, pierwsza część ?Niejawnych? została opublikowana w 300 egzemplarzach. -Jak się sprzedadzą, to całość zysków przeznaczę na kolejny druk. Wtedy wyjdzie już coś koło 1500 egzemplarzy.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Spotkanie autorskie z Agatą Domagałą. ?Niejawni? ? horror z Ostrowca

 • 22/05/2019 at 09:58
  Permalink

  Serdecznie polecam, jako posiadacz i czytelnik pierwszej części.
  Bardzo przyjemna w czytaniu powieść z dreszczykiem.
  Trzymam kciuki za II tom.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *