Ula zaśpiewała z Krzysztofem Cugowskim

Krakowski Rynek Główny rozbrzmiewał zaczarowaną muzyką. Zadbali o to nie tylko finaliści tego festiwalu, ale też gwiazdy polskiej piosenki.
Festiwal Zaczarowanej Piosenki to ogólnopolski, kilkuetapowy konkurs dla uzdolnionych wokalnie osób niepełnosprawnych. Liczą się w nim wyłącznie głos, talent i osobowość sceniczna.
Opiekunką artystyczną festiwalu corocznie jest Irena Santor, a w jury zasiadają najwybitniejsi polscy artyści: Joanna Wodecka(przewodnicząca), Ewa Błaszczyk, Przemysław Bolechowski, Jacek Cygan, Ewelina Flinta, Bronisław Maj, Paulina Mikuła, Włodzimierz Pawlik, Zbigniew Preisner, Adam Sztaba, Magdalena Waligórska-Lisiecka (sekretarz), Elżbieta Zapendowska.
Koncert w całości poświęcony był pamięci Zbigniewa Wodeckiego i rozpoczął się wspólnym wykonaniem piosenki ?MY WAY?, część utworu śpiewał sam artysta, który pojawił się na telebimie. Był to bardzo wzruszający moment tego koncertu.


Finalistów na scenie wspierały gwiazdy polskiej sceny: Hanna Banaszak, Krzysztof Cugowski, Łukasz Łyczkowski, Adam Nowak, Krystyna Prońko, Maria Sadowska.
Ula Czerwiec (Studio Wokalne ?Pandora? pod kierunkiem Ewy Goworowskiej z MCK) miała niepowtarzalną okazję zaśpiewać razem z Krzysztofem Cugowskim piosenkę ?Cisza jak ta?. Z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego solo wykonała utwór ?Nad wszystko uśmiech twój?. Na scenę Ulę w prowadzili: Anna Dymna, Zbigniew Zamachowski, Antoni Pawlicki.
Mimo ogromnych emocji zaprezentowała się doskonale. Poradziła sobie z trudnymi utworami. Z wdziękiem, klasą zaprezentowała pełen wachlarz swoich umiejętności wokalnych i scenicznych. Bardzo ciepłe, życzliwe podejście pana Cugowskiego spowodowało, że Ulę opuściła trema, a ich duet został z aplauzem przyjęty przez krakowską publiczność.
Jury wyłoniło troje wykonawców spośród 6 finalistów(w kategorii dziecięcej). I chociaż Ula nie zdobyła miejsca, nie czuje się rozczarowana. Optymistycznie stwierdza ?spróbuję za rok!? Tygodniowy pobyt w Krakowie, wywiady, sesje zdjęciowe, kontakt z wybitnymi artystami oraz nagranie wspólnego teledysku dało jej wiele satysfakcji i zdecydowanie zmotywowało do dalszego śpiewania. To przeżycie, którego nie da się zapomnieć. Już sam udział w finale konkursu był wielkim wyróżnieniem i nagrodą za trudną i wymagającą pracę, jaką jest śpiew. Codzienne zmaganie się z chorobą, chociaż na chwilę zeszło na dalszy plan.
Dopełnieniem Festiwalu był koncert następnego dnia ?Każdy jest komuś potrzebny?, z udziałem: grupy Na Górze, fundacji ?Przemek dzieciom?, s. Małgorzaty Chmielewskiej oraz Katolickiej Wspólnoty ?Chleb Życia?, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej ?U Pana Cogito?, Przemysława Kowalika, Bartosza Ostałowskiego. Wystąpili: Włodzimierz Pawlik,Paweł Domagała, Anna Karwan, Joanna Kulig, Maciej Zakościelny, Zbigniew Zamachowski oraz laureaci i finaliści Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.
Całość koncertu można obejrzeć na TVP VOD.
opr. pas

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.