“Koniec Świata” wraca do Ostrowca Świętokrzyskiego

Doskonale znana i lubiana w naszym mieście formacja „Koniec Świata” wraca do „Perspektyw”.
Zagra swój koncert 10 listopada br. o godz.20. Bilety (w przedsprzedaży po 25 zł) już można kupić m.in. w naszej redakcji od poniedziałku do piątku z wyjątkiem wtorków.
Obchodzący osiemnaste urodziny grupa słuchając głosu swoich fanów i sympatyków wyruszyła w jesienną trasę z programem, który obejmie materiał z dwóch najlepszych zdaniem fanów albumów: „Kino Moskwa” oraz „Oranżada”.

Zespół powstał w styczniu 2000 roku w Katowicach z inicjatywy Jacka Stęszewskiego (śpiew, gitara). Po siedmiu miesiącach wspólnego grania „Koniec Świata” nagrał swój pierwszy album pt. „Korzenie”. W 2002 roku ukazuje się drugi album zespołu pt. „Symfonia na sprzedaż”. Po ukazaniu się drugiego albumu „Koniec Świata” zagrał kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce m.in.: wystąpił na IX Przystanku Woodstock oraz w 2003 wyruszył w swoją pierwszą trasę koncertową, obejmującą większe miasta Polski.
Rok 2005 przynosi kolejną trzecią już płytę „Końca Świata” pt. „Kino Moskwa”. W 2007 roku ukazał się czwarty album „Burgerbar”, a w 2010 roku album „Oranżada”, zawierający 13 utworów, w których na zmianę przeplatają się elementy rocka i folku.
15 stycznia 2016 roku, ukazuje się siódmy studyjny album długogrający „God shave the Queen”.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *