„Koniec Świata” wraca do Ostrowca Świętokrzyskiego

Doskonale znana i lubiana w naszym mieście formacja ?Koniec Świata? wraca do ?Perspektyw?.
Zagra swój koncert 10 listopada br. o godz.20. Bilety (w przedsprzedaży po 25 zł) już można kupić m.in. w naszej redakcji od poniedziałku do piątku z wyjątkiem wtorków.
Obchodzący osiemnaste urodziny grupa słuchając głosu swoich fanów i sympatyków wyruszyła w jesienną trasę z programem, który obejmie materiał z dwóch najlepszych zdaniem fanów albumów: ?Kino Moskwa? oraz ?Oranżada?.

Zespół powstał w styczniu 2000 roku w Katowicach z inicjatywy Jacka Stęszewskiego (śpiew, gitara). Po siedmiu miesiącach wspólnego grania ?Koniec Świata? nagrał swój pierwszy album pt. ?Korzenie?. W 2002 roku ukazuje się drugi album zespołu pt. ?Symfonia na sprzedaż?. Po ukazaniu się drugiego albumu ?Koniec Świata? zagrał kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce m.in.: wystąpił na IX Przystanku Woodstock oraz w 2003 wyruszył w swoją pierwszą trasę koncertową, obejmującą większe miasta Polski.
Rok 2005 przynosi kolejną trzecią już płytę ?Końca Świata? pt. ?Kino Moskwa?. W 2007 roku ukazał się czwarty album ?Burgerbar?, a w 2010 roku album ?Oranżada?, zawierający 13 utworów, w których na zmianę przeplatają się elementy rocka i folku.
15 stycznia 2016 roku, ukazuje się siódmy studyjny album długogrający ?God shave the Queen?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *