Pracodawcy obniżają wymagania

Lokalnym firmom coraz trudniej pozyskać pracowników.
W sytuacji, jaka zaistniała na rynku pracy, obniżają one standardy wymagań w stosunku do kandydatów. Chętnych do pracy czeka przyuczenie.
Coraz częściej Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim wspólnie z firmami organizuje giełdy pracy. W ubiegłym tygodniu taką giełdę przygotowano z firmą Grant, posiadającą spore doświadczenie w produkcji konstrukcji stalowych, wyrobów hutniczych, obróbki metali itp. Poszukiwani są m.in. składacze konstrukcji, mechanicy, spawacze. Urząd pracy zaprosił na giełdę wszystkie osoby bezrobotne, które wcześniej pracowały w branży hutniczej, absolwentów szkół zawodowych, ale także młode osoby, bez kwalifikacji, które chcą się przyuczyć do pracy na nowych stanowiskach.
Jak się dowiedzieliśmy w tym tygodniu, urząd pracy planuje zorganizować podobną giełdę pracy dla kolejnej, lokalnej firmy, ale z innej branży.
-Grupa potencjalnych kandydatów do pracy maleje ? podkreślą pracownice Powiatowego Urzędu Pracy. W sierpniu mieliśmy najniższy od lat poziom bezrobocia. Pozostaje co prawda dość liczna grupa osób z trzeciego profilu, ale są to najczęściej osoby od dłuższego czasu bezrobotne. Wymagają one pracy ze specjalistami. W sytuacji, gdy coraz trudniej jest pozyskać kandydatów do pracy z terenu Ostrowca Świętokrzyskiego i okolic, pracodawcy poszukują kandydatów za granicą. Składane są oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcom, najczęściej Ukraińcom.
Podobna sytuacja ma miejsce w innych regionach kraju. Pracodawcy, którzy składają w urzędach pracy oferty, życzą sobie, aby były one publikowane także na stronach internetowych innych urzędów. W ten sposób poszerzają one teren rekrutacji.

Print Friendly, PDF & Email

4 thoughts on “Pracodawcy obniżają wymagania

 • 25 września 2018 at 09:59
  Permalink

  Proszę też publikować opinie ludzi poszukujących pracę,którzy osobiście rozmawiali na ten temat w ostrowieckich firmach i zakładach pracy – to bardzo ciekawe i pouczające opinie zawierające realia naszego lokalnego rynku pracy. Za pół-darmo nikt nie będzie pracować…

  Reply
 • 25 września 2018 at 17:29
  Permalink

  Spada też i jakość usług świadczonych przez te firmy coraz więcej zwrotów/ reklamacji. Niestety obrywa się przez to ludziom tam pracującym. Niższe premie / wynagrodzenia. Mało kto szuka pracy przez agencję gdyż taka osoba jest traktowana gorzej niż pracownik zatrudniony w danej firmie, a ludzie którzy tam już pracują muszą pracować za 3 osoby przy niskim wynagrodzeniu. To są realia naszych super przedsiębiorców! Wyzysk i zniszczenie pracownika. Liczy się zysk firmy a nie ludzie! Jeśli chodzi o zatrudnianie obcokrajowców to tak owszem ale nie do przemysłu ciężkiego gdzie jeden błąd- niedogadanie się z takim pracownikiem może pozbawić kogoś zdrowia bądź życia!!!!!!!!!!

  Reply
 • 25 września 2018 at 22:29
  Permalink

  jak ostrowieckie firmy oferuja najnizsza krajowa i to pewno na zleceni ejeszcze to sie nie dziwie . niech zatrudniaja se rodzine

  Reply
 • 26 września 2018 at 05:23
  Permalink

  To tak jakby pracodawca chciał kupić chleb za 60 groszy i się dziwił że nie może. Chleb zdrożał, jak wszystko i trzeba za niego zapłacić więcej.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *