Nasz Talent Świętokrzyski!

Julia Tłuczkiewicz (uczennica PSP Nr 4, studio wokalne “Pandora” MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim) została wyróżniona w ramach tegorocznej edycji Świętokrzyskiego Programu Wspierania Edukacji Wybitnie Uzdolnionych Uczniów i Studentów. Znalazła się w gronie 55 “najzdolniejszych” z naszego województwa. Może poszczycić się wieloma spektakularnymi sukcesami wokalnymi na szczeblach ogólnopolskim i międzynarodowym.
Podczas uroczystej Gali, która odbyła się w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach, marszałek województwa Adam Jarubas powiedział znamienne słowa.
-Cieszmy się, że mamy tyle młodych osób, które przynoszą dumę naszemu regionowi – mówił. Wasze pasje decydują o tym, że jesteście najlepszymi z najlepszych.
– Gratulujemy Wam rodzice tego, to wasze dzieci wracają z różnych konkursów i olimpiad jako zwycięzcy – dodał przewodniczący Arkadiusz Bąk w imieniu radnych sejmiku województwa świętokrzyskiego.


Julia (jako jedna z nielicznych) została zaproszona do Filharmonii Świętokrzyskiej, aby swoim występem uświetnić zakończenie V Kadencji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego!
-To zaszczy t dla mnie, że mogłam reprezentować Ostrowiec Świętokrzyski przed tak elitarną publicznością – mówi Julia. “Radość najpiękniejszych lat” i “Szare żagle dnia” były piosenkami, które pokazały w pełni umiejętności wokalno -sceniczne naszego “Talentu”.
Ostatnie sukcesy Julii to : I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Religijnej w Kraśniku, I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Kocku, “Uczeń Roku” w PSP Nr 4, została uhonorowana stypendium prezydenta Ostrowca Św. “Za Wysokie Osiągnięcia w Nauce”, wzięła udział w nagraniu festiwalowej płyty “Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”, której premiera nastąpi 11 listopada w Krakowie.
Julia jest również uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w naszym mieście, gdzie uczy się grać na skrzypcach. Gra tam solo, jak również w zespole skrzypcowym, prowadzonym przez Magdalenę Pałgan, który można było oklaskiwać podczas koncertów z okazji Jubileuszu 45- lecia PSM.
Wszechstronnie uzdolniona Julia doskonale szkicuje, maluje i jest świetna w akrobatyce. Przede wszystkim jednak to wspaniała koleżanka, uczynna, empatyczna, słowna, której “wszędzie pełno”. Czego szuka u innych? -szczerości, życzliwości i zrozumienia.
– Chciałaby m podziękować Dyrektor PSP Nr 4 Agnieszce Batóg, Gronu Pedagogicznemu oraz swojej wychowawczyni, pani Renacie Prucnal za wsparcie i życzliwość – mówi Julia. Pani Ewie Goworowskiej za cenne uwagi, kształcenie warsztatu wokalnego, odkrywanie nowych form muzykowania (duet “Pandorki” z Matyldą Szklarską) oraz serce i energię, które wkłada w każdą pracę nad utworem. Z całego serca dziękuję również moim Rodzicom za miłość, troskę i pielęgnowanie moich pasji.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *