Zapraszamy na Chińską Operę Yue

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na widowisko Chińskiej Opery Yue.
Uwaga! Z uwagi na tragiczną śmierć Prezydenta Gdańska i ogłoszoną w związku z tym żałobę, pragniemy poinformować, iż planowany na 18.01.2019 roku spektakl Opery Chińskiej pt. PAWILON PEONII odbędzie się 20.01.2019 (niedziela) godz. 17.00. na dużej scenie Kieleckiego Teatru Tańca pl. Moniuszki 2b.

Opera Yue to druga najpopularniejsza forma operowa z ponad 360 gatunków operowych w Chinach. Powstała w Shaoxing, prowincji Zhejiang w 1906 roku. Widowisko Pawilon Piwonii to połączenie fragmentów opery z muzyką i tańcem. To wyjątkowo barwny spektakl – muzyczno- taneczno-śpiewany, który zostanie zaprezentowany na Dużej scenie KTT przez naszych gości z Chin.
Będziemy mogli zapoznać się z bogatą kulturą dalekiego wschodu, podziwiać tamtejszy śpiew operowy, taniec i muzykę graną na żywo.


Pawilon Peonii to słynna, legendarna historia z dynastii Ming w Chinach. Wiodącym bohaterem jest dziewczyna o imieniu Du Liniang, która bez pozwolenia rodziców wyszła z domowego ogrodu i we śnie spotkała się z uczonym Liu Mengmei. Od tamtego czasu zachorowała z tęsknoty do Liu i w końcu zmarła. Dubao, ojciec Du Liniang w miejscu jej grobowca zbudował świątynię morelowego kwiatu ? zwaną Pawilon. Liu Mengmei odkopał grobowiec i przywrócił Du Li niang do życia. Du Liniang zjednoczyła się ze swoim ukochanym.
Spektakl jest prezentowany tylko w 3 miastach w Polsce: Warszawie, Kielcach i Krakowie.
Ceny biletów: normalny 40, 50, 60 zł – ulgowy (do 16 r.ż) 28 zł
Bilety już w sprzedaży bezpośrednio w kasie KTT lub na naszej stronie internetowej poprzez ikonkę KUP BILET, możliwość rezerwacji pod numerem telefonu 41 36 76 712.
Kasa czynna w godzinach 14.00 – 17.00 (od poniedziałku do piątku) oraz w dniu spektaklu godzinę przed rozpoczęciem.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *