?Zaczarowana?, śpiewająca Ula…

A mowa o uczennicy Publicznego Gimnazjum w Szewnie – Uli Czerwiec.
Niezwykła wokalistka Studia ?Pandora? MCK w naszym mieście przeżyła wiele emocji i spektakularnych wydarzeń związanych z ?Festiwalem Zaczarowanej Piosenki?, organizowanym przez Fundację Anny Dymnej ?Mimo Wszystko? oraz TVP.
W maju 2018 roku odbył się półfinał Ogólnopolskiego Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Królewskich Łazienkach z nominacją do ścisłego finału w Krakowie na Rynku Głównym. Miała okazję zaśpiewać tam w duecie z Krzysztofem Cugowskim piosenkę ?Cisza jak ta?. W niezwykłej scenerii wykonała również przepiękny utwór z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego ?Nad wszystko uśmiech Twój?. W ogóle koncert poświęcony był temu wybitnemu artyście. W innych duetach wystąpili znani wokaliści, tak jak: Krystyna Prońko, Hanna Banaszak, Maria Sadowska, Adam Nowak, Łukasz Łyczkowski. Znakomite grono jurorów stanowili wybitni muzycy polscy: Joanna Wodecka, Włodzimierz Pawlik, Elżbieta Zapendowska, Adam Sztaba, Ewa Błaszczyk, Jacek Cygan, Ewelina Flinta, Paulina Mikuła, Magdalena Waligórska- Lisiecka, Zbigniew Preisner. Jak zwykle koncert poprowadzili Anna Dymna, Zbigniew Zamachowski oraz Maciej Musiał.
– To był dla mnie ogromny zaszczyt zaśpiewać w tak wybitnym gronie. Wśród wielu niepełnosprawnych wykonawców i ja poczułam się dowartościowana i zmotywowana do dalszej pracy nad swoim głosem. Pomimo ogromnej tremy dałam radę ? teraz wiem, że naprawdę mogę wszystko. Te piękne momenty dodały mi pewności siebie i pozwoliły uwierzyć, że marzenia się spełniają- mówi Ula.
Wspaniałą konsekwencją tego wydarzenia był również grudniowy występ na ogólnopolskim koncercie charytatywnym ?Zaczarowane Święta z Fundacją Tauron? w Jeleniej Górze. Na specjalne zaproszenie Fundacji ?Dami? Ula miała okazję ponownie spotkać się z Krzysztofem Cugowskim w piosence ?Ratujmy co się da? przy akompaniamencie doskonałego pianisty Tomasza Kałwaka. Solo zaśpiewała tam również piosenkę ?Jadę na Święta?.
Również w grudniu odbyło się nagranie koncer tu ? Zaczarowane Radio Kraków?, nad którym opiekę artystyczna sprawowali Anna Dymna i kompozytor Andrzej Zarycki. Ponadto Ula wraz ze swoim opiekunem Ewą Goworowską zaproszone zostały do TVP 2, gdzie odbyło się spotkanie z Anną Dymną, która wręczyła nagrody ?Przyjaciela Zaczarowanego Ptaszka?.
-Byłam niezwykle dumna z Uli i pełna radości, że mogę w tym niezwykłym dniu być razem z nią i jej mamą Pauliną Czerwiec. A wszystko to za sprawą pracowitości, pięknej barwie głosu, umiejętności interpretacji i bogatej osobowości. Jej wdzięk jest naturalny, na scenie nie kokietuje słuchacza. Jest prawdziwa i szczera w swojej muzycznej wypowiedzi- akcentuje Ewa Goworowska.
Ale nie tylko Zaczarowaną Piosenką żyła Ula: zdobyła wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna oraz III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu ?Integracja Malowana Dźwiękiem? w Bochni. Festiwal, którego dobrym duchem jest Marek Piekarczyk, pozwala dzieciom i dorosłym realizować swoje muzyczne pasje. Jest przeznaczony dla osób niepełnosprawnych i zdrowych, które śpiewają razem w duecie. Ula zaśpiewała razem z Julią Tłuczkiewicz piosenkę ?Śpiewam i gram?.
Na co dzień życie Uli ?zaczarowane? nie jest. Zmaga się z nieuleczalną chorobą , ciągłym bólem i strachem o ?jutro?. Ale wie również, że warto walczyć o swoje marzenia i kieruje się zasadą-?Nigdy nie mów nigdy-możesz wszystko?! Te wszystkie sukcesy pozwalają Uli śmiało patrzeć w przyszłość i mieć nadzieję, że zaśpiewa jeszcze na niejednej scenie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *