„Zaczarowana”, śpiewająca Ula…

A mowa o uczennicy Publicznego Gimnazjum w Szewnie – Uli Czerwiec.
Niezwykła wokalistka Studia „Pandora” MCK w naszym mieście przeżyła wiele emocji i spektakularnych wydarzeń związanych z „Festiwalem Zaczarowanej Piosenki”, organizowanym przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz TVP.
W maju 2018 roku odbył się półfinał Ogólnopolskiego Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Królewskich Łazienkach z nominacją do ścisłego finału w Krakowie na Rynku Głównym. Miała okazję zaśpiewać tam w duecie z Krzysztofem Cugowskim piosenkę „Cisza jak ta”. W niezwykłej scenerii wykonała również przepiękny utwór z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego „Nad wszystko uśmiech Twój”. W ogóle koncert poświęcony był temu wybitnemu artyście. W innych duetach wystąpili znani wokaliści, tak jak: Krystyna Prońko, Hanna Banaszak, Maria Sadowska, Adam Nowak, Łukasz Łyczkowski. Znakomite grono jurorów stanowili wybitni muzycy polscy: Joanna Wodecka, Włodzimierz Pawlik, Elżbieta Zapendowska, Adam Sztaba, Ewa Błaszczyk, Jacek Cygan, Ewelina Flinta, Paulina Mikuła, Magdalena Waligórska- Lisiecka, Zbigniew Preisner. Jak zwykle koncert poprowadzili Anna Dymna, Zbigniew Zamachowski oraz Maciej Musiał.
– To był dla mnie ogromny zaszczyt zaśpiewać w tak wybitnym gronie. Wśród wielu niepełnosprawnych wykonawców i ja poczułam się dowartościowana i zmotywowana do dalszej pracy nad swoim głosem. Pomimo ogromnej tremy dałam radę – teraz wiem, że naprawdę mogę wszystko. Te piękne momenty dodały mi pewności siebie i pozwoliły uwierzyć, że marzenia się spełniają- mówi Ula.
Wspaniałą konsekwencją tego wydarzenia był również grudniowy występ na ogólnopolskim koncercie charytatywnym „Zaczarowane Święta z Fundacją Tauron” w Jeleniej Górze. Na specjalne zaproszenie Fundacji „Dami” Ula miała okazję ponownie spotkać się z Krzysztofem Cugowskim w piosence „Ratujmy co się da” przy akompaniamencie doskonałego pianisty Tomasza Kałwaka. Solo zaśpiewała tam również piosenkę „Jadę na Święta”.
Również w grudniu odbyło się nagranie koncer tu „ Zaczarowane Radio Kraków”, nad którym opiekę artystyczna sprawowali Anna Dymna i kompozytor Andrzej Zarycki. Ponadto Ula wraz ze swoim opiekunem Ewą Goworowską zaproszone zostały do TVP 2, gdzie odbyło się spotkanie z Anną Dymną, która wręczyła nagrody „Przyjaciela Zaczarowanego Ptaszka”.
-Byłam niezwykle dumna z Uli i pełna radości, że mogę w tym niezwykłym dniu być razem z nią i jej mamą Pauliną Czerwiec. A wszystko to za sprawą pracowitości, pięknej barwie głosu, umiejętności interpretacji i bogatej osobowości. Jej wdzięk jest naturalny, na scenie nie kokietuje słuchacza. Jest prawdziwa i szczera w swojej muzycznej wypowiedzi- akcentuje Ewa Goworowska.
Ale nie tylko Zaczarowaną Piosenką żyła Ula: zdobyła wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna oraz III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu „Integracja Malowana Dźwiękiem” w Bochni. Festiwal, którego dobrym duchem jest Marek Piekarczyk, pozwala dzieciom i dorosłym realizować swoje muzyczne pasje. Jest przeznaczony dla osób niepełnosprawnych i zdrowych, które śpiewają razem w duecie. Ula zaśpiewała razem z Julią Tłuczkiewicz piosenkę „Śpiewam i gram”.
Na co dzień życie Uli „zaczarowane” nie jest. Zmaga się z nieuleczalną chorobą , ciągłym bólem i strachem o „jutro”. Ale wie również, że warto walczyć o swoje marzenia i kieruje się zasadą-”Nigdy nie mów nigdy-możesz wszystko”! Te wszystkie sukcesy pozwalają Uli śmiało patrzeć w przyszłość i mieć nadzieję, że zaśpiewa jeszcze na niejednej scenie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *