Blisko trzydzieści ofert stażowych

Coraz trudniejsza z punktu widzenia pracodawców sytuacja na rynku pracy, spowodowana m.in. niżem demograficznym, powoduje, że firmy mają problem z pozyskaniem kandydatów na wakujące stanowiska.
Pracodawcy szukają perspektywicznych pracowników, stąd tak duże zainteresowanie stażystami.
Szczególnie zakłady usługowe czekają na młodych, zainteresowanych pracą kandydatów, których można odpowiednio przygotować do pracy i mieć do nich pełne zaufanie. Zatrudnienie młodego pracownika w ramach umowy stażowej daje pracodawcy możliwość poznania go, ocenienia jego umiejętności, a szczególnie predyspozycji. Jeszcze większe korzyści z zatrudnienia w ramach stażu mogą odnieść młodzi pracownicy. Dla większości jest to pierwszy kontakt z zakładem pracy.
Nadal do wzięcia pozostaje blisko trzydzieści ofert stażowych. Najwięcej wolnych miejsc czeka w handlu i usługach. Obok sprzedawców, magazynierów, poszukiwane są przede wszystkim kandydatki do zakładów fryzjerskich. Mimo, że co roku szkołę przy ulicy Mickiewicza opuszcza kilkadziesiąt absolwentek szkoły zawodowej i technikum o profilu fryzjerstwa, to wiele lokalnych zakładów fryzjerskich bezskutecznie poszukuje kandydatek do pracy.
Podobnie jest w przypadku mechaników samochodowych. Branża ta ciągle rozwija się. Co kilka tygodni pojawiają się oferty dla mechaników pojazdów samochodowych. Właściciele zakładów żalą się, że choć w mieście mamy szkołę kształcącą mechaników i to szkołę z tradycjami, znakomicie wyposażoną, to wcale nie jest łatwo pozyskać kandydata do pracy, który po zakończonym stażu może samodzielnie pracować.
Aktualne są oferty stażowe dla informatyków, pracowników budownictwa, dekarzy, fizjoterapeutów, operatorów maszyn. Najtrudniej będzie znaleźć kandydatów w deficytowych zawodach, m.in. fizjoterapeutów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.