Regionalne Targi Pracy

Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach oraz Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim organizują dnia 12 kwietnia br., w hali Liceum Ogólnokształcącego Nr 3 im. Wł. Broniewskiego, Regionalne Targi Pracy.
Organizatorzy zapraszają przede wszystkim osoby bezrobotne, poszukujące pracy oraz młodzież, która wkracza w okres aktywności zawodowej. Będzie można porozmawiać z przedstawicielami firm, złożyć swoje CV, poznać oczekiwania pracodawców,
warunki jakie oni oferują kandydatom do pracy.
Organizatorzy targów liczą także na studentów oraz tegorocznych absolwentów szkół technicznych, którzy planują powrót po zakończeniu nauki w rodzinne strony. Będą mieli okazję do poznania oczekiwań lokalnych pracodawców, ofert pracy oraz porozmawiania z przedstawicielami firm. Wysłano już zaproszenia do ok. 70 pracodawców z Ostrowca Świętokrzyskiego i z regionu. Termin zgłoszenia udziału w tej imprezie mija z dniem 5 kwietnia br.
Targi przygotowywane są wspólnie z urzędami pracy z Opatowa, Sandomierza, Skarżyska -Kamiennej i Starachowic. Zatem można się spodziewać zarówno wiodących firm z tego terenu, jak i ciekawych ofert pracy. Z drugiej strony Regionalne Targi Pracy będą też okazją do zaprezentowania się pracodawców i pozyskania pracowników.
Lokalne firmy nie ukrywają kłopotów kadrowych. Zwiększają lub uzupełniają zatrudnienie i poszukują wartościowych kandydatów do pracy. Dotyczy to przede wszystkim firm z branży budowlanej oraz obróbki metalu. Regionalne Targi Pracy będą największą tego typu lokalną imprezą. Odbywać się będą pod patronatem marszałka województwa świętokrzyskiego, Andrzeja Bętkowskiego oraz Marzeny Dębniak – starosty ostrowieckiego. Gazeta Ostrowiecka będzie jednym z patronów medialnych
tej imprezy.
Warto podkreślić, że oprócz pracodawców udział w targach zapowiedziało wiele instytucji rynku pracy: powiatowe urzędy pracy, agencje pośrednictwa pracy, wyższe uczelnie, szkoły zawodowe, stowarzyszenia realizujące unijne projekty. Będzie też można skorzystać z porady doradcy zawodowego, pośrednika pracy, psychologa itp. Przewidziane są warsztaty i spotkania informacyjne o tematyce: wyjazd do pracy zagranicznej, co musisz wiedzieć, własna firma ? pomoc na starcie, a dla przedsiębiorców panel ? baza usług rozwojowych ? wsparcie dla pracodawców i ich pracowników.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *