Artur Gotz przypomni kabaretowe przeboje wszechczasów

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza 10 maja br. o godzinie 17.30 do BWA (Aleja 3 Maja 6, III p.) na wyjątkowy koncert znanego w naszym mieście Artura Gotza w repertuarze ?Kabaretu Starszych Panów?.
Pierwszy program Kabaretu Starszych Panów, którego twórcami byli Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora, został wyemitowany przez telewizję 16 października 1958 roku. Repertuar Kabaretu był w ciągu minionego półwiecza wielokrotnie opracowywany przez wielu znamienitych artystów i wokalistów, co świadczy o absolutnym mistrzostwie tekstów piosenek i muzyki, będących dla kolejnych pokoleń niekończącą się inspiracją.

Artur Gotz odnosi się z szacunkiem do pierwotnych wykonań, ale dzięki wykorzystaniu instrumentów elektronicznych, zaskakującym aranżacjom i porywającej interpretacji, piosenki w jego wykonaniu połączyły to, co sentymentalne, z tym, co bliskie i aktualne człowiekowi XXI wieku. Na program składają się wielkie szlagiery: ?Addio pomidory?, ?Jeżeli kochać?, ?Już kąpiesz się nie dla mnie?, ?Ballada z trupem?, ?Kapturek 62?, ?Dziewica Anastazja?, ?Rodzina?, ?Upiorny twist?, ?W czasie deszczu dzieci się nudzą?, czy ?Piosenka jest dobra na wszystko?.
Ten niezwykły koncert z pewnością dostarczy wrażeń i wzruszeń zarówno tym, którzy mają w pamięci występy Kabaretu Starszych Panów, jak i młodszemu pokoleniu.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Artur Gotz przypomni kabaretowe przeboje wszechczasów

  • 30 kwietnia 2019 at 10:09
    Permalink

    Według mnie,nie wolno dotykać świętości. Piosenki KSP są niepowtarzalnymi perełkami muzyki bo były stworzone dla konkretnych wybranych wykonawców.Każde inne wykonanie i inna aranżacja jest profanowaniem tych niepowtarzalnych dzieł polskiej kultury.Jeśli młode pokolenia chcą zapoznać się z twórczością tego Kabaretu to niech sięga do oryginalnych nagrań które są dostępne w archiwach muzycznych jak i na nośnikach elektronicznych.
    To moja opinia.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *