„Niewolnik Europy” Jarosława Edwarda Gryza

W Galerii Fotografii członkowie Klubu Literackiego Aspekt oraz jego sympatycy spotkali się na wieczorze autorskim Jarosława Edwarda Gryza.
Tym razem promowany był tomik wierszy autora „Niewolnik Europy”.
J. Gryz debiutował w Warszawie w 1990 r. w miesięczniku „Własnym Głosem”. Należy do Związku Literatów Polskich. Jest współzałożycielem Klubu Literackiego „Aspekt”. Ma za sobą wydane cztery tomiki: „Odcienie człowieka”, „Mój Świat”, „Drzewa Polskie”, „Trzynaście róż””. Spotkanie poprowadziła prezes „Aspektu” Aneta Pierścińska-Maruszewska. -”Niewolnik Europy” przepełnia przede wszystkim głęboka tęsknota, tęsknota za miłością namiętnością, kobietą, za polskością, która przemawia zachwycająco prostą przyrodą – mówi A. Pierścińska -Maruszewska. Autor jest wrażliwy na słowo, bardzo starannie zestawia ze sobą wyrazy, szuka nowatorskich połączeń. Polecam lekturę zawartych w tomiku wierszy, bo to wędrówka po krainie wielkiej namiętności.
-Człowiek marzy o miłości, uczuciu, dobrej pracy, rodzinie – mówi J. Gryz. Ja nie marzę, ja realizuję marzenia. Mam ten zapał, aby to robić.

Wokalnie wieczór autorski uświetniły Perły Ryszarda Góry – Dominika Bugajska oraz Agata Sobólska.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *