?Niewolnik Europy? Jarosława Edwarda Gryza

W Galerii Fotografii członkowie Klubu Literackiego Aspekt oraz jego sympatycy spotkali się na wieczorze autorskim Jarosława Edwarda Gryza.
Tym razem promowany był tomik wierszy autora ?Niewolnik Europy?.
J. Gryz debiutował w Warszawie w 1990 r. w miesięczniku ?Własnym Głosem?. Należy do Związku Literatów Polskich. Jest współzałożycielem Klubu Literackiego ?Aspekt?. Ma za sobą wydane cztery tomiki: ?Odcienie człowieka?, ?Mój Świat?, ?Drzewa Polskie?, ?Trzynaście róż??. Spotkanie poprowadziła prezes ?Aspektu? Aneta Pierścińska-Maruszewska. -?Niewolnik Europy? przepełnia przede wszystkim głęboka tęsknota, tęsknota za miłością namiętnością, kobietą, za polskością, która przemawia zachwycająco prostą przyrodą – mówi A. Pierścińska -Maruszewska. Autor jest wrażliwy na słowo, bardzo starannie zestawia ze sobą wyrazy, szuka nowatorskich połączeń. Polecam lekturę zawartych w tomiku wierszy, bo to wędrówka po krainie wielkiej namiętności.
-Człowiek marzy o miłości, uczuciu, dobrej pracy, rodzinie – mówi J. Gryz. Ja nie marzę, ja realizuję marzenia. Mam ten zapał, aby to robić.

Wokalnie wieczór autorski uświetniły Perły Ryszarda Góry – Dominika Bugajska oraz Agata Sobólska.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *