Ostrowiecki Rap świętuje

Płyta, teledyski i urodzinowe gwiazdy – tak będzie świętować swoje 10-lecie Ostrowiecki Rap, który stworzyli: Krzysztof Jan Pytel i Janusz Kurek.
Główne obchody przypadną na 22 czerwca br., kiedy to rozpoczną się Dni Ostrowca 2019.
Teledysków czas
W sieci rekordy popularności bije już klip do utworu ?Rzecz święta?, który firmują mC i Fluxx. Ów numer już wiadomo, że trafi na okolicznościowy mix tape, który Ostrowiecki Rap wyda z okazji swoich dziesiątych urodzin.
-mC na co dzień mieszka w Holandii, choć to ostrowczanin, który ma duże zasługi na scenie rapowej Ostrowca Świętokrzyskiego – mówi Janusz Kurek z Ostrowieckiego Rapu. Jako, że pojawił się na święta, postanowiliśmy przy okazji zgrać clip, a także wcześniej przygotować w studio Miejskiego Centrum Kultury utwór ?Rzecz święta?.
mC&Fluxx zajęli drugie miejsce w konkursie ogłoszonym przez Ostrowiecki Rap. Najlepiej spodobał się utwór, który firmuje Karolke, zaś trzecie miejsce ma SwimeR. Łącznie na okolicznościowe wydawnictwo trafi osiemnaście nagrań nadesłanych na konkurs, a najlepsze doczekają się teledysków.
– Cieszę się, że nasz konkurs spotkał się z aż takim odzewem, bowiem uczestniczyło w nim aż ponad czterdzieści osób – mówi Krzysztof Jan Pytel. Nagrania nadsyłały osoby, a to ze Szczecina, a to z Lublina. Niestety, część odpadła, głównie ze względów technicznych, bowiem były fatalnie zmontowane.
Urodzinowy koncert
Teledyski oraz urodzinową płytę Ostrowiecki Rap chce zaprezentować podczas Dni Ostrowca. 22 czerwca br., w Amfiteatrze w Parku Miejskim, od godz. 19, wystąpią gwiazdy: Jan – rapowanie i Łona, Webber&The Pimps, to nomen omen, uczestnicy wielu letnich festiwali, w tym najważniejszego Orange Warsaw Festiwal. – Wcześniej, od godz.17 przewidzieliśmy wręczenie nagród dla uczestników konkursu- mówią. No i chyba powinien pojawić się urodzinowy tort. Mamy świadomość, że nie udałoby się nam wszystkiego zorganizować, gdyby nie wsparcie prezydenta Jarosława Górczyńskiego oraz Miejskiego Centrum Kultury.
Oni zagrają na urodzinach Ostrowieckiego Rapu:
JAN-RAPOWANIE. Jeden z najciekawszych debiutantów swojego pokolenia z charakterystycznym stylem, który zyskał sympatię zarówno wśród hip-hopowych ortodoksów, jak i wśród ludzi kompletnie nie związanych z tą muzyką. O Janka zabiegały różne wytwórnie, ale ostatecznie zdecydował się na SBM Label. Po udanym przetarciu w akcji SB Starter podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt i w duecie z Nocnym zabrał się za pracę nad debiutem. W ubiegłym roku ukazało się ich pierwsze wspólne wydawnictwo ?Nocna Zmjana?. Jan-rapowanie objechał z materiałem pół Polski, budując coraz większy i niezwykle oddany fanbase, z którym utrzymuje wzorowy kontakt. W marcu tego roku panowie zaprezentowali album ?Plansze?.
ŁONA, WEBBER&THE PIMPS. Łona i Webber to duet ze Szczecina uznawany za klasykę polskiego hip-hopu. Już przy oficjalnym debiucie Łony ?Koniec żartów? (2001) ? zwrócono uwagę na jego niebanalny styl, pełny inteligentnego humoru, słownych gier i zręcznych puent, oraz na produkcje Webbera, ze smakiem nawiązujące do klasycznej nowojorskiej stylistyki, jednocześnie swobodnie czerpiące z analogowej syntezy. Łona od początku przyzwyczaja słuchacza do nietypowego charakteru swojej twórczości, poczynając od rozmowy telefonicznej z Bogiem, poprzez konwersację z cutami i skreczami, aż do rapowania bez użycia polskich znaków. Panowie wydali wspólnie 5 albumów studyjnych, a ostatnim jest ?Nawiasem mówiąc? z 2016 r.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *