Mamy gotowy zespół siatkarek!

Jak wiemy, siatkarski KSZO S.A. nowy sezon rozpocznie we wrześniu w I lidze razem z takimi zespołami, jak Joker Świecie, MKS Dąbrowa Górnicza, PWSZ Tarnów, AZS Uni Opole, Energetyk Poznań, Solna Wieliczka, AZS Politechnika Śląska Gliwice, Budowlani Toruń, Karpaty Krosno, UKS Szóstka Mielec, MKS San-Pajda Jarosław, KS Częstochowianka Częstochowa.
Potwierdziły się nasze informacje, że pierwszym trenerem siatkarek KSZO zostanie 29-letni Łukasz Marciniak. Absolwent poznańskiej AWF przygodę ze sportem rozpoczął jako fizjoterapeuta Elitesek AZS Kraków i asystent trenera w Zawiszy Sulechów. Później był trenerem -statystykiem orlenowskich ekip Developresu Rzeszów i BKS Bielsko-Biała. W minionym sezonie, jako asystent pierwszego trenera Guillermo Naranjo Hernandeza pracował w niemieckim klubie SC Potsdam, z którym sięgnął po brązowy medal mistrzostw Niemiec. W licznych wywiadach szkoleniowiec ekipy niemieckiej podkreślał, że Łukasz Marciniak pasuje do drużyny i jest bardzo profesjonalny. Od czerwca 2018 roku jest również asystentem/statystykiem w męskiej reprezentacji Norwegii u boku Tore Aleksandersena. Trener rozpocznie pracę z zespołem 1 sierpnia.
? Zdecydowałem się podjąć współpracę z KSZO, ponieważ przekonała mnie do tego wizja i projekt długofalowy, jaki przedstawili mi włodarze klubu. Chcemy krok po kroku odbudowywać markę KSZO. W nadchodzącym sezonie zaczynamy od pracy z młodymi ambitnymi zawodniczkami, które ? jestem przekonany ? dadzą z siebie wszystko ? mówi Łukasz Marciniak.
? Łukasz idealnie wpisuje się w długofalową koncepcję budowy naszego zespołu, opartego na młodych zawodniczkach oraz wychowankach SMS-u. Posiada bardzo dużą wiedzę, którą nabył u boku takich trenerów jak: Mariusz Wiktorowicz, Jacek Skrok, Marek Mierzwiński czy Tore Aleksanderen. Co prawda to jego pierwsza praca jako pierwszy trener, ale posiada odpowiednie predyspozycję, aby spokojnie podołać wyzwaniu. Patrzymy optymistycznie w przyszłość i wierzymy, że nasz młody zespół pod jego skrzydłami osiągnie sukcesy ? podkreśla prezes klubu, Mirosław Buszkiewicz.
Asystentem trenera Marciniaka ma być 34-letni Kazach z polskim paszportem, Mikołaj Mariaskin ? były siatkarz AZS Zielona Góra, dotychczasowy drugi trener Wisły Warszawa, który ma także za sobą trenerską przeszłość w Zawiszy Sulechów. Ten szkoleniowiec do stycznia pełnił funkcję pierwszego trenera stołecznej Wisły. Później zastąpiła go Ewa Cabajewska.
Klub potwierdził także pozyskanie nowej rozgrywającej, 23-letniej Karoliny Szczygieł, w przeszłości młodzieżowej reprezentantki kraju i zdobywczyni złotego medalu na mistrzostwach Europy kadetek w 2013 roku. Uznana została w 2013 roku za najlepszą rozgrywającą turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy kadetek. Występowała w Pałacu Bydgoszcz w zespole grającym w Młodej Lidze, była także w kadrach orlenowskich drużyn: Muszynianki Muszyna i Developresu Rzeszów. Grała w AZS Politechnice Śląskiej Gliwice, a od grudnia 2018 roku mierząca 177 cm wzrostu zawodniczka występowała w I ? ligowej drużynie WTS Solna Wieliczka.
W ekipie KSZO zobaczymy środkową, 22-letnią Nikolę Ambramajtys, która ostatni sezon spędziła w AZS Politechnika Śląska Gliwice. Pochodzi z Opola, w którym występowała w barwach zespołu Unii. Przygodę z siatkówką rozpoczęła w SMS Opole. W trzeciej klasie gimnazjum dostała propozycję przejścia do SMS Police, gdzie zdała maturę. Po skończeniu wieku juniorskiego swój pierwszy profesjonalny kontrakt podpisała z Chemikiem Police, gdzie występowała w LSK i Młodej Lidze Kobiet. Abramajtys mierzy 185 cm wzrostu.
Przyjęcie drużyny KSZO ma wzmocnić 19-letnia i mierząca 176 cm wzrostu Justyna Kędziora z Budowlanych Łódź. Jest wychowanką Lidera Konstantynów Łódzki. Ma za sobą debiut nie tylko w Lidze Siatkówki Kobiet, ale i w Lidze Mistrzyń. Występowała w ekipie juniorek łódzkich Budowlanych, z którą zajęła 7 miejsce w tegorocznych mistrzostwach Polski.
KSZO ma zasilić ponadto częstochowianka, 20-letnia i mierząca 186 cm wzrostu, występująca na pozycji rozgrywającej, Izabela Klekot. Ostatnio występowała w Karpatach Krosno, do których trafiła z MKS San- Pajda Jarosław. To absolwentka Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, która występowała w Młodej Lidze Kobiet w ekipie BKS Bielsko-Biała.
Dowiedzieliśmy się, że KSZO zasilą dwie, kolejne zawodniczki, obie występujące w minionym sezonie w ekstraklasowej PTPS Piła. Pierwszą z nich jest 20-letnia, mierząca 186 cm wzrostu atakująca Monika Kacprzak ? była siatkarka Sparty Warszawy. Druga z nich, to również 20-letnia, środkowa, Kamila Kobus (obie na czołówkowym zdjęciu). Swoją siatkarską karierę rozpoczęła w zespole UKS Libero Starogard Gdański, gdzie występowała do 2015 r. Zanim trafiła do zespołu z Piły, występowała w SMS Police.
W KSZO zagra także 23-letnia Monika Kawa z Ósemki Siedlce, była zawodniczka rzeszowskiego Developresu, a także 19-letnia Julia Marcyjanik z #Volley Wrocław, była zawodniczka juniorskich zespołów Budowlanych Łódź i AZS AWF Wrocław.
W tym tygodniu KSZO pozyskał również Olgę Samul, grającą na pozycji libero. W minionym sezonie występowała w barwach Radomki Radom, a wcześniej Silesii Volley Mysłowice i Sokoła 43 AZS AWF Katowice oraz Wisły Warszawa.
W sobotę KSZO podpisał kontakt z 67-krotną reprezentantką Słowacji, występującą na pozycji przyjmującej, Ericą Salancovą. To jedna z najlepszych zawodniczek na parkietach I ligi. Ubiegły sezon siatkarka spędziła w zespole z Gliwic, zdobywając dla niego po około 20 punktów w każdym z meczów. Jak pamiętamy była przymierzana już zimą do ostrowieckiego zespołu, ale plany spaliły na panewce, gdyż nabawiła się kontuzji.
KSZO na temat dalszej gry w barwach pomarańczowo- czarnych skutecznie poprowadził także rozmowy z Olgą Pauliukouskaya i dobrze znaną w Ostrowcu atakującą Joanną Kapturską, która ostatni sezon spędziła w Radomce Radom. Obie doświadczone zawodniczki wzmocnią niezwykle młody zespół KSZO.
W zajęciach klubowych regularnie uczestniczyć ma i znaleźć w kadrze pierwszoligowego zespołu 3-4 zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Kadra KSZO jest więc praktycznie domknięta.

Kadra KSZO:
I trener: Łukasz Marciniak
II trener: Mikołaj Mariaskin
Środkowe: Nikola Abramajtys, Kamila Kobus
Rozgrywające: Karolina Szczygieł, Izabela Klekot
Przyjmujące: Justyna Kędziora, Monika Kawa, Julia Marcyjanik, Erica Salancova
Atakujące: Monika Kacprzak, Joanna Kapturska
Libero: Olga Pauliukouskaya, Olga Samul, Wiktoria Rdzanek

Print Friendly, PDF & Email

6 thoughts on “Mamy gotowy zespół siatkarek!

 • 03/07/2019 at 12:42
  Permalink

  Jak wszystko dobrze pójdzie, splacą długi to za rok będzie powrót do LSK. ?

  Reply
 • 03/07/2019 at 12:47
  Permalink

  na cały sezon tylko dwie środkowe i atakujące? żadnej rezerwy? kolejne ryzykowne posunięcie…

  Reply
  • 03/07/2019 at 14:42
   Permalink

   Jak napisali na FB Kacprzak która będzie najprawdopodobniej rezerwową będzie grała jako atakująca i środkowa, a z kolei Kawa może grać na ataku.

   Reply
 • 03/07/2019 at 20:08
  Permalink

  Nawet jeśli takie są plany to 13 zawodniczek można do protokołu jednego meczu wpisać. Kadra powinna być znacznie szersza. Minimum 16 zawodniczek. Pytanie, czy faktycznie są plany powrotu do LSK. Może to tylko marzenie prezesa B.?

  Reply
  • 03/07/2019 at 20:54
   Permalink

   Zgadzam się z tym, że kadra powinna być szeroka, nawet jak nie ma już żadnej środkowej to nie można wziąć którąś z SMS-u? Niech wreszcie będzie kilka wychowanek, a nie tylko jedna! Jeśli chodzi o środkowe to pamiętam jak w sezonie 2014/15 gdzie również były tylko dwie środkowe były potem ogromne problemy (Ganszczyk miała kontuzję, a Godfrey ledwo co sezon dokończyła) . Natomiast moim zdaniem lepiej jest grać w I lidze niż w LSK. Lepiej według mnie walczyć w I lidze o miejsca 4-6 niż otrzymywać od wszystkich baty w ekstraklasie, pewnie też będzie większa frekwencję, bo zwycięstwa ludzi przyciągną.

   Reply
 • 05/07/2019 at 19:44
  Permalink

  logiczne ze te 3-0 w plecy rozwalilo system

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *