Wieczorne zwiedzanie cmentarza przy ulicy Denkowskiej (zdjęcia)

Centrum Krajoznawczo-Historyczne im. prof. Mieczysława Radwana w Ostrowcu Św. w ramach cyklu spacerów krajoznawczo-historycznych ?Piechotką przez historię? zaprasza wszystkich zainteresowanych 5 października (sobota) na wieczorne zwiedzanie ostrowieckiego cmentarza parafii św. Michała Archanioła. Zbiórka uczestników przy bramie głównej cmentarza przy ul. Denkowskiej, o godz. 16.00.
– Cmentarze to przede wszystkim miejsca pochówku, pamięci i modlitwy za zmarłych, ale także miejsca, w których zapisana jest nasza historia, i to zarówno własna, rodzinna, jak i lokalna, regionalna i polska- mówi Monika Bryła-Mazurkiewicz, prezes Zarządu CK-H. ? Zapraszamy na wieczorny spacer po cmentarzu, by wspólnie powspominać nieżyjących mieszkańców naszego miasta, którzy tam spoczywają, a także poznać historię Ostrowca zapisaną na nagrobkach i pomnikach, nierzadko o dużych wartościach artystycznych.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wszelkie dodatkowe informacje na temat spaceru można uzyskać pod numerem tel. 505444874 lub 694834511.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Wieczorne zwiedzanie cmentarza przy ulicy Denkowskiej (zdjęcia)

  • 25 września 2019 at 12:35
    Permalink

    dlaczego zwiedzanie wieczorne ? przecież w dzień jest lepsza widoczność więc i lepszy odbiór historii – nocą to niech sobie … obraduje Sejm

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.