Powraca klub dyskusyjny

W ramach Dyskusyjnego Klubu Sztuki BWA zaprasza we wtorek, 15 października br. o godz. 18, na spotkanie z Maurycym Gomulickim.
To artysta grafik, fotograf, autor instalacji plastycznych i krótkich form filmowych. Wstęp wolny.
Działania Maurycego Gomulickiego dotyczą wizualnych przejawów szeroko pojętej pop-kultury, zwłaszcza tej wkraczającej na teren estetycznie ambiwalentny. Tym samym łamie granice między kulturą niską i wysoką. Szczególnie interesują go te elementy, które przeniesione w inne obszary kulturowe nabierają nowych znaczeń.

Maurycy Gomulicki (rocznik 1969) ? artysta, projektant, fotograf, kolekcjoner i antropolog kultury popularnej. Hedonista konsekwentnie propagujący Kulturę Rozkoszy. Ukończył Wydział Grafiki warszawskiej ASP. W latach dziewięćdziesiątych prowadził w miesięczniku ?Machina? autorską rubrykę ?Rzecz Kultowa?, przeniesioną później pod nazwą ?Od rzeczy? na łamy magazynu ?Fluid?. Był konsultantem i współautorem projektu ?ABCDF ? słownik wizualny Miasta Meksyk? (2000-2002). Jest głównym autorem wizerunku graficznego i architektonicznego sieci sex shopów ?Love Store? (Meksyk 2005). Szerokiej publiczności dał się poznać dzięki multidyscyplinarnemu projektowi ?Pink Not Dead!? (Meksyk, Warszawa 2006) oraz dokumentującej amatorski tatuaż z okresu PRL wystawie ?Dziary? w Warszawskiej Zachęcie (2018). Opublikował cztery albumy fotograficzne. Intensywny kolor, eksplorowany tak w swoim potencjale witalnym jak w wymiarze socjo-kulturowym, jest istotnym elementem w jego twórczości. Zrealizował szereg obiektów i instalacji w przestrzeni publicznej. Związany z warszawską galerią Leto. Mieszka i pracuje na przemian w Polsce i Meksyku.
 
Dyskusyjny Klub Sztuki to spotkania kierowane do osób chcących poznać tendencje w sztuce współczesnej, którzy dodatkowo są dociekliwi i lubią zgłębiać temat. Ludzie sztuki ? artyści, kuratorzy czy badacze ? przybliżają swoje rozumienie sztuki i prezentują własną praktykę artystyczną, co staje się punktem wyjścia do dyskusji. Prowadzenie DKS ? Wojtek Mazan.
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *