W Ostrowcu powstała przyszpitalna biblioteka

Fundacja Zaczytani.org razem z ambasadorką, aktorką Moniką Mrozowską, otworzyła w minionym tygodniu w ostrowieckim szpitalu ?Zaczytaną Bibliotekę? pełną książek, z których skorzystać będą mogli najmłodsi pacjenci.
Mecenasem akcji jest firma Provident Polska.
– Od trzech lat współpracujemy z Fundacją Zaczytani.org Wspólnie stworzyliśmy 37 bibliotek szpitalnych, a ta, która postała w Ostrowcu Świętokrzyskim, jest 38 zaczytaną biblioteką pod patronatem fi rmy Provident. Nasi wolontariusze po szkoleniu przeprowadzonym przez Fundację prowadzą zajęcia z bajkoterapii na oddziałach pediatrycznych. Co roku bierzemy udział w Wielkiej Zbiórce Książek, łącznie zebraliśmy blisko 28 tys. woluminów. Do końca roku wspólnie otworzymy jeszcze 2 biblioteki szpitalne ? mówi Agnieszka Krajnik, koordynator ds. społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstwa firmy Provident. Książki, które trafi ają do Zaczytanych Bibliotek, pochodzą z Wielkiej Zbiórki Książek. Na przestrzeni 5 edycji udało się zgromadzić już niemal 1.8 mln utworów . Dzięki regularnym wysyłkom wolumenów z centralnego magazynu Fundacji, wszyscy pacjenci szpitali oraz ośrodków wychowawczych, w których znajdują się zaczytane biblioteki , maja stały dostęp do literatury.
To już 999 biblioteka otwarta przez Fundację. Misją Fundacji Zaczytani.org jest promocja czytelnictwa i pomoc małym pacjentom. W 2018 r. fundacja rozpoczęła również program bajkoterapii. Wolontariusze odwiedzają szpitale, czytają dzieciom i wspólnie omawiają lektury.
-Bajkoterapia, to nie jest zwykłe czytanie na głos. To wzajemne uczenie się o emocjach i uczuciach. To wspólne przeżywanie i analizowanie losów bohatera książki, które pomaga odnaleźć siłę do zmagań z trudnościami oddziałowej codzienności ? mówi Katarzyna Nawrocka z Fundacji Zaczytani.org.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *