Zaduszkowo-andrzejkowy klimat w “Perspektywach”. Wystąpią Grażyna Łobaszewska i Krzysztof Ścierański

Listopad w klubie „Perspektywy” w Ostrowcu Świętokrzyskim upłynie pod znakiem klimatycznego grania.
Na tę chwile wiemy, że 16 listopada zagra tu Grażyna Łobaszewska ze specjalnym programem „Słowem silna”, zaś w „Andrzejki” 30 listopada sceną zawładnie Krzysztof Ścierański.
Grażyna Łobaszewska, bez wahania porównywana do Arethy Franklin czy Billie Holiday. To jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek. Pisali dla niej i wciąż piszą najlepsi. Łobaszewska jak mało która artystka przywiązuje ogromną wagę do jakości i treści wyśpiewywanych przez siebie tekstów. Jak sama powtarza, słowo ma moc, bo ciałem się staje. Nic więc dziwnego, że w Ostrowcu Świętokrzyski zaprezentuje specjalny program pod hasłem „Słowem silna”, na który składają się utwory do słów: Cypriana Kamila Norwida, Adama Asnyka, Jarosława Iwaszkiewicza, Marka Grechuty, Andrzeja Poniedzielskiego, Jacka Cygana czy Grzegorza Ciechowskiego.

W czasie koncertu nie zabraknie oczywiście największych przebojów Grażyny Łobaszewskiej. Artystce towarzyszył będzie na scenie zespół Ajagore w składzie: Sławomir Kornas – bas, śpiew Maciej Kortas – gitary, dobro, syntezator gitarowy Michał Szczeblewski – perkusja.

Uwaga! Bilety na koncert Grażyny Łobaszewskiej, który zaplanowano na 16 listopada br. (początek godz.20) w klubie Perspektywy można nabyć od piątku w klubie, zaś już od najbliższej środy w naszej redakcji. Cena specjalna – 35 zł.Drugim artystą, jakiego zobaczymy w listopadzie w „Perspektywach”, jest Krzysztof Ścierański, od ponad dwudziestu lat uważany jest przez miesięcznik „Jazz Forum” za najlepszego polskiego basistę. Podczas występu zaprezentowane zostaną między innymi kompozycje z nowego krążka „Night Lakes”, wydanej przez Polskie Radio w marcu 2014 roku. Solowe koncerty Krzysztofa Ścierańskiego to dawka niesamowitej energii, ciepła i wrażliwości. Jako kompozytor, ma umiejętność ciągłego przetwarzania swojej muzyki, przez co jest ona ciągle żywa oraz zaskakuje oryginalnością wykonań.
To co łączy obu wykonawców, to nie kto inny, jak Krzysztof Ścierański skomponował takie szlagiery Grażyny Łobaszewskiej, jak „Brzydcy”, czy „Ołów”.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *