Alberto na Walentynki

MCK zaprasza 15 lutego br. godz. 18 do Ostrowieckiego Browaru Kultury na walentynkowy koncert, w którym wystąpi Alberto Amati. Wstęp wolny.

Alberto Amati przyjechał do Polski w maju 2011 i szybko się zadomowił, ponieważ okazało się, że Polacy nie tylko lubią słuchać włoskiej muzyki, ale też potrafią się przy włoskich szlagierach dobrze bawić. Muzyka, jaką proponuje, to głównie przeboje włoskie od lat 50. po współczesne. Próbkę jego talentu mogliśmy poznać w minionym roku, kiedy wystąpił na stadionie KSZO podczas zakończenia wakacji.

Warto wiedzieć, że artysta odkrył zamiłowanie do śpiewu, uczęszczając do Konserwatorium im. Giuseppe Verdiego w Ravennie. Chodził do klasy fortepianu, ale po jakimś czasie uznał, że to nie fortepian jest mu dany, tylko właśnie śpiew. Alberto brał udział w różnych imprezach artystycznych, konkursach i festiwalach piosenki, współpracował ze studiem nagrań Vallemania Recording Studio, występował we włoskiej telewizji Tele San Marino, Video Regione, Rete1 Faenza. Użyczał głosu w spotach radiowych i telewizyjnych, wystąpił w kilku włoskich produkcjach filmowych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *