Ostrowiecka publiczność zachwycona! Siła klasycznego baletu

?Moscow City Ballet? polska publiczność pokochała już kilka sezonów temu. Od tamtej pory zespół Victora Smirnova- Golovanova bardzo chętnie przyjeżdża do naszego kraju z kolejnymi wyśmienitymi przedstawieniami baletowymi.

Tym razem mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego mogli ?skosztować, jak smakuje? ?Jezioro Łabędzie? w mistrzowskim wykonaniu.
Najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego, nasycony liryzmem, poetycką fantastyką i wspaniałą choreografią niezmiennie zachwyca od kilku lat. Wątki miłosne, jak i dramatyczne przeplatają się ze sobą, niczym w kalejdoskopie. Są one dodatkowo potęgowane przepiękną muzyką, która wraz z bohaterami ilustruje całą gamę i potęgę uczuć im towarzyszących, od rozczarowania po miłość. Dziewczęta zaklęte w łabędzie, Zły Duch i uczucia przekraczające granice życia i śmierci wciąż wzruszają widzów na całym świecie.
Ci, którzy wybraki się do ostrowieckiej hali widowiskowo- sportowej byli wręcz oczarowani baśniowym klimatem. Gromkie brawa towarzyszyły artystom nie tylko na koniec obu części spektaklu, ale również po brawurowo wykonanych czarujących walcach, dumnych polonezach, czy ognistym tańcu hiszpańskim.
Nie pozostaje nam nic innego, jak odliczać przed kolejną wizytą ?Moscow City Ballet?, aby poznać siłę klasycznego baletu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *