Julia Tłuczkiewicz – nasza muzyczna wizytówka

– Podczas mojej 35-letniej pracy pedagogiczno -artystycznej, po raz pierwszy spotkałam się z tak niezwykle uzdolnioną 14-letnią dziewczynką – mówi o talencie Julii Tłuczkiewicz instruktor ostrowieckiego MCK, Ewa Goworowska.
Zdarzały się oczywiście jednostki wybitne, ale nie tak barwne i wielokierunkowe jak Julia. Jest czołową reprezentantką ogólnopolskiej młodej wokalistyki estradowej. Uznana za „osobowość sceniczną” na wielu konkursach i festiwalach w skali ogólnopolskiej i międzynarodowej. Ilość dyplomów jest niezaprzeczalnym dowodem jej umiejętności wokalno-instrumentalnych. Często piosence towarzyszą skrzypce w nietuzinkowych opracowaniach. Pasja instrumentalna Julii idzie równolegle z wokalną. Szkoła Muzyczna I Stopnia w Ostrowcu Św. i niezwykła osobowość nauczycielki skrzypiec Magdaleny Pałgan – pozwala dziewczynce szeroko rozwijać skrzydła , stąd też ostatni ogromny sukces – 3 miejsce w Międzynarodowym Festiwalu „Kalejdoskop Talentów”.
Zdaniem Ewy Goworowskiej Julia ma doskonały słuch harmoniczny, dzięki czemu wspaniale radzi sobie w formacjach wielogłosowych.


– Energia i „image” sceniczny, szeroka skala głosu, umiejętności aktorskie pozwalają jej sięgać po utwory z „wysokiej półki” – uważa Ewa Goworowska. Nie boi się wyzwań. Zawsze konsekwentna wobec siebie, zdyscyplinowana, cierpliwa – wytrwale dąży do zaplanowanego celu. Jest bardzo muzykalna i wrażliwa. W grupie innych wykonawców „nie gwiazdorzy”, jest pokorna wobec muzyki i uczciwa wobec ludzi. Zawsze przyjazna, uśmiechnięta, biegnąca z pomocą, wzbudza podziw i zaufanie. Mimo różnych obowiązków związanych z jej pasją i bardzo dobrymi wynikami w szkole ( PSP Nr 4), w której znajduje zawsze wsparcie i pełną akceptację-ma czas również na występy charytatywne. Nie brakuje Julki na imprezach miejskich, środowiskowych i szkolnych. Wielokrotnie bywa na nich gościem specjalnym.
Mimo trwającej pandemii Julia Tłuczkiewicz nie próżnowała i wzięła udział, oczywiście z powodzeniem, w wielu konkursach wokalnych on- line. I tak, zajęła 1 miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Podlaska Nuta-Bielsk Podlaski, 3 miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Jazzowej (on-line) – Warszawa oraz zdobyła nagrodę specjalną w postaci występu podczas ,,Nocy Muzeów’’ na Zamku Królewski w Warszawie, 2 miejsce w Międzynarodowym Festiwalu „Kalejdoskop Talentów” (wokal) (on-line) w Żywcu, 3 miejsce w Międzynarodowym Festiwalu ,,Kalejdoskop Talentów’’ (instrumental) (on-line) – w Żywcu, 2 miejsce w Międzynarodowym Festiwali „Muzic Talent League” (on-line) w Wilnie, 3 miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu „Słowo i Piosenka” (on-line) w Iłży, 1 miejsce w Ogólnopolski Festiwalu „Nie dajmy się, śpiewajmy” (on-line) w Kielcach, wyróżnienie w Międzynarodowym Festiwalu „Gdynia Open” (on-line) w Gdyni Julia Tłuczkiewicz została zakwalifikowana do finału Międzynarodowego Festiwalu „Golden Voice”, którego finał odbędzie się w pod koniec lipca w Krakowie, a także do finału Międzynarodowego Festiwalu „Skowroneczek”, którego podsumowanie będzie transmitowane przez TVP i odbędzie się pod koniec sierpnia w Nowym Sączu.
Razem z dziećmi z The Voice Kids wystąpiła w koncercie charytatywnym (on-line), zorganizowanym przez Dom Kultury Świt w Warszawie Julia wakacje spędza pracowicie, wróciła właśnie z Ogólnopolskiego Kursu Skrzypcowego. Pod koniec sierpnia będzie ją można usłyszeć na recitalu w Warce, gdzie zaprezentuje cały wachlarz swoich umiejętności. Obecnie młoda wokalistka pracuje nad piosenką, która już w listopadzie znajdzie się na płycie sprzedażowej, promującej Ogólnopolski Festiwal Piosenek Jana Wojdaka. Ponadto Julka komponuje i pisze teksty do swoich pierwszych utworów, które już niedługo będzie można usłyszeć.
Życząc Julii dalej tak spektakularnych sukcesów, czekamy na jej występy i recitale w naszym mieście.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *