Wieczór jazzowy w Ostrowieckim Browarze Kultury. Koncert Malwiny Masternak i I?igo Ruiz de Gordejuela

W najbliższy piątek, 24 lipca o godz. 20.30, Malwina Masternak i I?igo Ruiz de Gordejuela wystąpią na koncercie w Ostrowieckim Browarze Kultury.
Malwina Masternak, to ostrowczanka, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w naszym mieście oraz renomowanej Berklee Global Jazz Institute w Bostonie. Będzie jej akompaniował hiszpański pianista, Inigo Ruiz de Gordejuela. Oboje są absolwentami Berklee College of Music oraz New England Conservatory w Bostonie. Inigo dotychczas nagrał trzy płyty. Ta ostatnia zdobyła tytuł płyty roku w kategorii jazzowej w Hiszpanii. Inigo z powodzeniem występował już na wielu festiwalach, choćby na tak prestiżowym, jak Victoria Jazz Festival.

Malwinka Masternak naukę w szkole muzycznej zaczęła w wieku 6 lat. Jako trzynastolatka, zaczęła poznawać pracę w teatrze muzycznym w Warszawie. Brała udział w wielu konkursach głosowych, które wygrywała. Uczyła się śpiewu klasycznego w Szkole Muzycznej im. Ludwika Różyckiego. W 2010 roku rozpoczęła jazzowe studia wokalne na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej -Curie. W 2012 roku ukończyła z wyróżnieniem lubelski uniwersytet i zdecydowała się na przesłuchanie do Berklee College of Music w Bostonie. Z powodzeniem. Jej najwięksi muzyczni idole ukończyli tę szkołę. W Polsce jest wiele uczelni muzycznych, ale niestety nie dają one tyle możliwości, ile uczelnie w USA. Warsztaty, prywatne zajęcia ze światowej sławy muzykami, nagrania w studio wartym miliony dolarów, darmowe kursy i wiele, wiele innych rzeczy to powody, dla których podjęła decyzję o przeprowadzce za ocean.

Dziś Malwina Masternak jest ambasadorką ukończonej z wyróżnieniem Berklee Global Jazz, koncertowała w wielu słynnych, amerykańskich klubach jazzowych. Wystąpiła ze swoim Global Ensemble w Toronto Jazz Festival. Zrealizowała swoją EPkę, nad którą współpracowała z wieloma świetnymi muzykami. Występowała nie tylko w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, ale także w Chinach, Europie i Ameryce Południowej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.