Książki dla nastolatków: 7 wspaniałych historii

Gatunek literacki przeznaczony dla młodzieży to niezwykle rozległa kategoria. Zazwyczaj porusza ona tematy nieobce również dorosłym, dostarcza niezwykłych wrażeń i fantastycznych przygód. Sprostanie wymaganiom młodych czytelników to nie lada wyzwanie dla autorów, jednak spośród wielu popularnych książek my wybraliśmy dla was te najbardziej poczytne. Sprawdźcie czy znacie już tych bohaterów i ich przygody.

Ferenc Molnar „Chłopcy z placu broni”

Kultowa powieść młodzieżowa, znana i uwielbiana na całym świecie przez pokolenia. Akcja tej fantastycznej książki przenosi nas do Budapesztu do roku 1889. Tytułowy plac broni to podwórko, którego gromadka przyjaciół broni za wszelką cenę przed Czerwonymi Koszulami. Powieść opowiada o niezwykłej przyjaźni oraz walce o swoje ideały.

Bianca Iosivoni „Falling fast”

Jeśli poszukujecie pełnego emocji romansu i przywołania smaku pierwszych miłości to koniecznie sięgnijcie po tę pozycję. Hailee to dziewczyna, która stara się zapomnieć o uczuciach, które towarzyszyły jej złamanemu sercu w przeszłości. Okaże się to jednak sporym wyzwaniem, gdy na jej drodze niespodziewanie pojawia się Chase. Dziewczyna postara się zrobić wszystko aby zbytnio się nie przywiązać oraz by na jaw nie wyszła jej tajemnica…

Louisa May Alcott „Małe kobietki”

Książka na podstawie której nakręcono liczne adaptacje filmowe i cieszy się nieustającym powodzeniem czytelniczym wśród kolejnych pokoleń. Autorka przenosi nas do Ameryki lat sześćdziesiątych XIX wieku, gdzie poznajemy rodzinę składającą się z matki i jej czterech córek. Kobieta stara się wychować swoje dzieci w nowoczesnym jak na swoje czasy duchu, wpaja im niezależność i odnalezienie swojej pasji w życiu. „Małe kobietki” to piękna opowieść o miłości rodzinnej i problemach dorastania.

Julia Biel „To nie jest, do diabła, love story!”

Poznajcie wybuchową parę ? Ellę i Jonasza, którzy sprawią, że uśmiech nie zejdzie wam z twarzy. Ich chwytająca za serce historia pełna jest ciętego humoru i akcji, a sami bohaterowie wprost urzekają. Para, którą połączyło wspólne kłamstwo i jego niekontrolowane następstwa. Dajcie się porwać w szaloną przygodę w książce Julii Biel.

Brenda Rufener „Tam gdzie mieszkam”

Linden Rose to nastolatka, która wiele przeszła w swoim życiu. Choć nikt nie zdaje sobie z tego sprawy, dziewczyna mieszka w swojej szkole, ponieważ pozostała bez dachu nad głową. Pewnego dnia jedna z uczennic pada ofiarą pobicia, a pomoc dziewczynie wymagałaby od Linden ujawnienia jej wstydliwego sekretu.. Co zrobi nastolatka?

Jerzy Sosnowski „Fafarułej czyli pastylki z pomarańczy”

Czasami chcemy wrócić do beztroskich, nastoletnich lat. Zapominamy jednak o wszystkich niepowodzeniach i problemach jakie nam wtedy towarzyszyły. Bardzo szybko i niespodziewanie przypomniał sobie o nich Jarko Wolski, bohater książki Jerzego Sosnowskiego, który do przeszłości przeniósł się naprawdę. Mężczyzna został uwięziony w pętli czasu pomiędzy latami nastoletnimi, a dorosłymi. Aby się niej wydostać będzie musiał się nieźle postarać.

Joanna Karbownik „Zagubiona w życiu”

Joanna Karbownik porusza bardzo ważny temat nastoletniej depresji z perspektywy samej chorej. Niezrozumiana przez rodziców i odrzucona przez rówieśników Luiza popada w otchłań rozpaczy i nie potrafi poradzić sobie z problemami dorastania. Czy uda się jej odnaleźć drogę na prostą? Poruszająca opowieść o samotności i walce o własne szczęście.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *