Staszka Dulnego ?Podlaski Przełom Bugu?. Wystawa fotografii w wersji online

Jubileuszowy, XXV Międzynarodowy Plener Fotograficzny ,,Podlaski Przełom Bugu? odbył się we wrześniu, a obecnie  powstałe w jego trakcie dzieła znakomitych twórców, mistrzów fotografii krajobrazowej i przyrodniczej, w tym naszego fotoreportera Stanisława Dulnego, można oglądać online na YouTube na kanale Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach.

Plenery ,,Podlaski Przełom Bugu?? cieszą się dużym uznaniem w środowisku fotografików i są jedną z ważniejszych imprez tego typu w kraju. Organizatorami plenerów jest Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach. Plenery mają zasięg międzynarodowy, do udziału w nich dotychczas, co roku zapraszanych było ok. 35 artystów z Polski, Ukrainy, Białorusi, Francji i Czech.

 

-Podczas corocznych wizyt na Podlasiu podmiotami mojej fotografii są mieszkający tam ludzie, kultywujący obyczaje, wiarę, tradycje. Ot, pracujący w tym rolniczym zakątku Polski na polu, w swoich ogródkach, zwożący furmankami drzewo lub w sobotnie wieczory wysiadujący na ławkach przed swoimi domami i dzielącymi się wrażeniami trudów, jakie niósł miniony tydzień – mówi Stanisław Dulny.

 

Plenery od lat wspierają i promują twórczość artystyczną w dziedzinie fotografii. Służą wymianie doświadczeń twórczych i warsztatowych artystów z całej Polski. Promują również atrakcje turystyczne Podlasia, bogatego w zabytki kultury duchowej i materialnej ziem nadbużańskich.

Jak co roku celem pleneru było zbieranie materiału fotograficznego do organizacji wystaw i wydania albumu ukazującego piękno nadbużańskich krajobrazów, flory i fauny. Z powodu pandemii skończyło się na organizacji wystawy online, do obejrzenia której serdecznie zapraszamy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *