Grupowe zwolnienia w Tesco. Pracownicy mogą liczyć na wsparcie

Do Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim wpłynęło pismo od kierownictwa Tesco o zwolnieniu grupowym.
W placówce w Ostrowcu Świętokrzyskim straci pracę ok. 50 osób.
Zgodnie z prawem, firma, która zwalnia tak liczną grupę pracowników, ma obowiązek poinformować o tym lokalny urząd pracy. Może też zapytać, na jaką formę pomocy powinni liczyć pracownicy.
-Otrzymaliśmy dwa pisma od kierownictwa Tesco o planowanych zwolnieniach ? mówi Monika Goraj, kierownik działu organizacyjno -prawnego, ewidencji i świadczeń Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim. -W pierwszym jest mowa o zwolnieniu ponad 50 pracowników, a w drugim bodajże o 48. Przyjmujemy więc, że chodzi o zwolnienie ok. 50 osób. W piśmie nie wymieniono, o jakich chodzi pracowników, to znaczy z jakich stanowisk. Oczywiście zaoferowaliśmy pomoc.
Już 7 kwietnia br. przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy spotkają się w siedzibie Tesco z załogą. Pośrednicy pracy poinformują pracowników Tesco, jakie należy przygotować dokumenty, aby zarejestrować się w urzędzie pracy.
-Oprócz pomocy z zakresu pośrednictwa pracy, zaoferujemy też pomoc w zakresie doradztwa zawodowego i szkoleń zawodowych ?dodaje kierownik Monika Goraj. Pracownicy, którzy stracą zatrudnienie, nie zostaną sami.
Mogą liczyć na wsparcie, aby szybko wrócili na rynek pracy.
To pierwsze tak duże zwolnienie w tym roku na naszym terenie. Od początku pandemii, a więc od marca ubiegłego roku w powiecie ostrowieckim nie odnotowano zwolnienia grupowego.
W ubiegłym tygodniu została sfinalizowana transakcja przejęcia przez Salling Grup ponad trzystu obiektów na terenie kraju należących do firmy Tesco, w tym sklep w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jedna z największych brytyjskich i światowych sieci handlowych po ponad 25 latach wychodzi z Polski. Większość dawnych sklepów Tesco przejmie sieć Netto. 

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Grupowe zwolnienia w Tesco. Pracownicy mogą liczyć na wsparcie

  • 24 marca 2021 at 07:23
    Permalink

    W mieście, które odnotowywuje tak wysokie miejsca w rankingach najlepiej rozwijających się miast od razu dostaną pracę, tak władze mówią….

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *