Co dalej z pracownikami Tescco?

Na to pytanie dziś wszyscy szukają odpowiedzi. Pewne jest tylko to, że z dniem 30 kwietnia br. wygasa umowa o pracę ponad 50 pracowników firmy ?TESCO?.
W dniu 16 marca br. do Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim wpłynęło pismo od przedstawicieli firmy z prośbą o organizację spotkania z osobami objętymi zwolnieniem grupowym w związku z likwidacją sklepu. Jak informuje Małgorzata Stafijowska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, urząd pozytywnie odpowiedział na prośbę i 7 kwietnia br. odbyło się spotkanie pracowników urzędu z pracownikami TESCO objętymi zwolnieniami, w którym uczestniczyło ponad 40 osób. Z ramienia PUP w spotkaniu uczestniczyli: Joanna Wiewiór – kierownik Centrum Aktywności Zawodowej, Agnieszka Wójtowicz – pracownik Działu Organizacyjno – Prawnego, Ewidencji i Świadczeń, Paweł Guliński pośrednik ds. kontaktów z pracodawcą oraz dyrektor urzędu Małgorzata Stafijowska.
-Pracownicy urzędu przedstawili informacje dotyczące rejestracji w urzędzie, oferty skierowanej do osób bezrobotnych, sposobu poszukiwania pracy oraz możliwości skorzystania z usług doradcy zawodowego oraz pośrednika pracy. Każdy uczestnik spotkania otrzymał informację w formie ulotek przygotowaną przez przedstawicieli PUP. Padło wiele pytań dotyczących ich obecnej sytuacji i możliwości. Pracownicy objęci zwolnieniem grupowym znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji, którą potęguje trwająca pandemia, a przez to trudna jest także sytuacja na rynku pracy. Dalej będziemy monitorować sytuację i zapewniać pomoc osobom w znalezieniu pracy ? mówi dyrektor M. Stafijowska.
Pracownicy upatrują szansy na zatrudnienie w firmie, która zagospodaruje powierzchnię po byłym TESCO. Jak nieoficjalnie wiadomo, ma być to także znana firma sieci handlowej. Większość pracowników, którzy otrzymali wypowiedzenia, to osoby pracujące w firmie TESCO od początku, a więc od 16 lat. Mają więc bardzo duże doświadczenie w tej branży, stąd też nadzieję, że pracodawcy będą chcieli tę fachowość wykorzystać. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *