“Zmiana klimatu” zaprasza na muzyczną ucztę. Koncerty Moriah Woods i duetu Jankowska/Wiracki

„ Zmiana Klimatu”, mieszcząca się w Ostrowieckim Browarze Kultury, zaprasza na dwa, wyjątkowe koncerty, które odbędą się w najbliższy piątek i sobotę.

Pierwszego dnia w roli głównej wystąpi Moriah Woods, zaś dzień później duet Jankowska/Wiracki. Bilety w przedsprzedaży w cenie 25 zł, zaś w dniu koncertu 35 zł. Początek godz. 20.30.
Moriah Woods, która zaprezentuje się przed ostrowiecką publicznością w piątek, to jedyna i niepowtarzalna singer-songwriterka od niedawna zamieszkująca Polskę. Pochodzi ze stanu Colorado w USA, a wyczucie lekkości muzycznej ma we krwi. Jako nastolatka wyprowadziła się z domu, by grać i podróżować. Po powrocie w rodzinne strony Moriah zajęła się pisaniem własnych utworów. W grudniu 2013 roku ukazał się jej pierwszy album zatytułowany „Bring the Rain”. Co ciekawe, krążek nagrała samodzielnie we własnym domu. Płyta zawiera dziesięć kompozycji utrzymanych w stylistyce amerykańskiego folku lat 20. W 2016 roku wydała pierwszy studyjny album „The Road to Some Strange Forest”. Płytę tę promował singiel „The Serpent”, do którego został nakręcony teledysk. Szerszej publiczności dała się poznać otwierając koncerty artystki LP podczas polskiej części jej europejskiej trasy w Warszawie i Poznaniu. Wraz z zespołem została finalistką konkursu Firestone Headliners of Tomorrow (2017).

Fot. Michał Zajączkowski

Tymczasem w sobotę usłyszymy duet Jankowska/Wiracki, który powstał spontanicznie, a sam debiutancki album to efekt zaledwie miesięcznej pracy. Tomasz Wiracki, znany już ostrowieckiej publiczności, to kompozytor i pianista urodzony w Krakowie, autor muzyki do kilkunastu filmów. Tworzy ścieżki dźwiękowe także dla teatrów, muzeów czy mappingów na całym świecie. Czynny pianista, koncertuje solo, a także z wieloma składami znakomitych muzyków. Z kolei Mila Jankowska to młoda wokalistka urodzona w Gdańsku. Swoje pierwsze kroki w muzyce stawiała jako aktorka musicalowa na deskach Teatru na Plaży w Sopocie. Pracuje jako aktorka, modelka i wokalistka. W sieci pojawił się pierwszy singiel od duetu Jankowska/Wiracki we współpracy z wytwórnią Niebieski Label. „Zen” to utwór, który zapowiada debiutancki album zespołu, który miał właśnie swą premierę.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *