Na Kolonii Robotniczej nie chcieli marketu. Teraz będą dwa?

W okresie wakacyjnym pisaliśmy o tym, że mieszkańcy Kolonii Robotniczej w Ostrowcu Świętokrzyskim dość sceptycznie podchodzą do budowy na ich osiedlu marketu marki ?Dino?. Skierowali nawet w tej sprawie petycję do Urzędu Miasta. Tymczasem na początku grudnia do ostrowieckiego Starostwa Powiatowego wpłynęły od owej sieci dokumenty o wydanie pozwolenia na budowę w dwóch lokalizacjach na terenie miasta przy ulicy Zygmuntówka i właśnie przy ul. Grzybowej.

Jednak przed kilkoma dniami wniosek dotyczący tej drugiej lokalizacji przez inwestora został wycofany.
? W związku z doniesieniami oraz informacjami podanymi w ogłoszeniach parafialnych, dotyczącymi budowy kolejnego supermarketu na osiedlu Kolonia Robotnicza, my mieszkańcy i przedsiębiorcy tego miasta wyrażamy swój głęboki sprzeciw w stosunku do tej decyzji ? czytamy w petycji skierowanej do Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. W pobliżu znajduje się już supermarket ?Biedronka? i nie wydaje nam się, żeby budowa nowego marketu była uzasadniona i poparta dobrem mieszkańców, a raczej chęcią zysku.
Tymczasem oprócz petycji co do lokalizacji marketu nie wpłynął żaden oficjalny protest od stron zaangażowanych w postępowanie.


– W wyniku dokonania czynności zebrania wszystkich dokumentów w sprawie, tj. m.in. przeprowadzenia analizy urbanistycznej, na podstawie której został sporządzony projekt decyzji ustalającej warunki zabudowy dla przedmiotowej inwestycji, Wydział Planowania i Rozwoju zawiadomił wszystkie strony o zakończeniu postępowania dowodowego. W związku z owym zawiadomieniem, żadna ze stron postępowania nie wniosła zastrzeżeń. Wobec powyższego, po upływie 7-dniowego terminu (od daty otrzymania niniejszego zawiadomienia) na wypowiedzenie się stron w przedmiotowej sprawie należało wydać decyzję o warunkach zabudowy- czytamy w odpowiedzi na petycję z ostrowieckiego ratusza.
W tym czasie podniosły się głosy, że jednak taki market na Kolonii Robotniczej jest potrzebny.
? Chcę otwarcie powiedzieć, iż w sprawie dostępności do placówek handlowych na naszym osiedlu wielu ludzi w tym m.in. ja ma odmienne zdanie ? napisał wówczas nasz stały czytelnik. Trzeba wyjaśnić, że na naszym osiedlu nie ma żadnego supermarketu ani dyskontu. Najbliższy dyskont znajduje się na ?Piaskach?, jest oddalony około kilometra od centrum naszego osiedla. Jak kto nie ma samochodu albo nie jeździ, to daleko nieść zakupy (?)
Pytany wówczas właściciel marketów ?Dino?, którego obiekt miał powstać przy ul. Grzybowej, nie udzielił nam odpowiedzi, podobnie i obecnie pytany o lokalizację obiektów w dwóch miejscach też odmówił odpowiedzi. 
– Bardzo mi przykro, ale nie podajemy informacji na temat planowanych inwestycji- odpowiada Aneta Kozal – referent ds. csr i komunikacji Biura Zarządu ds. operacyjnych ?Dino Polska?.
Tymczasem, jak czytamy w oficjalnym komunikacie sieci, ?W pierwszych trzech kwartałach 2021 r. Dino Polska konsekwentnie zwiększała rozmiary swojej sieci handlowej, otwierając 234 nowe sklepy, tj. o 53% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W tym samym czasie przychody ze sprzedaży wyniosły 9,5 mld zł, o 29% więcej niż przed rokiem, przy wzroście sprzedaży like-for-like (w sklepach istniejących od ponad roku) o 9,9%. Rosnące przychody ze sprzedaży to efekt nie tylko ekspansji sieci, lecz również szerokiej oferty korzystnych cenowo produktów, dostosowanej do potrzeb i oczekiwań konsumentów.
? Stale pracujemy nad poprawą jakości oferowanych produktów i wzbogacaniem asortymentu o nowe produkty w atrakcyjnych cenach. Nasze działania spotykają się z pozytywną odpowiedzią
konsumentów, którzy coraz chętniej realizują zakupy w marketach sieci Dino. W III kwartale odwiedzali oni nasze sklepy blisko 100 mln razy, o 30% częściej niż przed rokiem ? mówi Izabela Biadała, Członek Zarządu ?DINO POLSKA? S.A.
Na koniec września 2021 r. łączna liczba marketów Dino wyniosła 1.706. W ciągu ostatnich 12 miesięcy Grupa Dino stworzyła 5,6 tys. nowych miejsc pracy, zwiększając łączną liczbę zatrudnionych pracowników do 29,6 tysiąca. Dynamiczna ekspansja geograficzna sieci wsparta została poprzez działalność siódmego centrum dystrybucyjnego, uruchomionego w trzecim kwartale 2021 r., w Sierpcu, w województwie mazowieckim. W rezultacie nakłady inwestycyjne przeznaczone na rozwój sieci Dino w pierwszych trzech kwartałach 2021 r. przekroczyły 1 mld zł i były o 52,5% większe niż przed rokiem. W całym 2021 r. wyniosą one około 1,3 mld zł. 

Print Friendly, PDF & Email

5 thoughts on “Na Kolonii Robotniczej nie chcieli marketu. Teraz będą dwa?

 • 28 grudnia 2021 at 10:02
  Permalink

  I dodatkowo pracujac w Dino na najnizsza krajowa i bez benefitow !!! o i tak to ,,Polski Sklep”

 • 28 grudnia 2021 at 12:17
  Permalink

  nie rozumiem mieszkańców sprzeciwiających się powstawaniu nowych placówek handlowych – jeszcze mamy wolny rynek i jego prawa , nikt nikogo nie zmusza do wchodzenia do sklepu i uczestniczenia w nim w handlu – nie podoba się to go omijaj ale daj żyć innym,zwłaszcza tam pracującym

  • 28 grudnia 2021 at 17:48
   Permalink

   Jeśli chodzi o petycję mieszkańców to jest ona głównie z inicjatywy właścicieli sklepików osiedlowych i Żabki, bo się boją że im biznes podupadnie. Przykre trochę. I daje zero z korzyści dla mieszkańców. Uzasadnienie,że jest już Biedronka nie ma sensu. Chcę wszystkim przypomnieć jaki jest w niej ruch w soboty. Nie tylko Kolonia Robotnicza tam kupuję ale Henryków i cała gmina Kunów. Przydałby się kolejny supermarket, byłoby większe rozładowanie ruchu klientów.

   • 28 grudnia 2021 at 18:53
    Permalink

    Jeśli ma to być sieć czysto Polska to ok.
    Kto nie chce nie musi tam chodzić.
    Tylko jedno mnie interesuje co ma do tego ksiądz. Kiedyś były sprzeciwy o nadajnik telefoni komórkowej przy ulicy długiej . Anteny są zamontowane tylko że na wieży kościoła. Ksiądz nie powinien mieć nic do powiedzenia chyba że przy płocie parafialnym wybudowany będzie klub go-go.

 • 29 grudnia 2021 at 07:43
  Permalink

  A komu przeszkadza klub gogo.

Comments are closed.