Po programie lokalnym znika też LTVK Krzemionki

Z niedowierzaniem spółdzielcy ?Krzemionek? w Ostrowcu Świętokrzyskim przyjęli informację o tym, że z końcem stycznia br. kończy się nadawanie sygnału telewizji kablowej LTVK Krzemionki. Pojawiły się nawet inicjatywy wpłynięcia na tę decyzje.
-Uważam, że władze spółdzielni zbyt pochopnie podjęły tę decyzję ? mówi nasz czytelnik. ?Większość na zebraniu, która była za takim rozwiązaniem, nie reprezentowała przecież zdecydowanej większości mieszkańców, którzy jak się zorientowałem, są temu przeciwni. Spora grupa była nawet zainteresowana skierowania do władz spółdzielni listu otwartego z pytaniami, które pozwoliłyby nam zrozumieć taką decyzję i dały odpowiedzi na nurtujące pytania, związane chociażby z wykorzystaniem dotychczasowej sieci. Wydaje się jednak, że jest już za późno, tym bardziej, że mieszkańcy już szukają optymalnych dla siebie ofert u innych operatorów.
Władze Spółdzielni Mieszkaniowej ?Krzemionki? przypominały wraz z nowymi stawkami czynszu wszystkim mieszkańcom, że z dniem 31 styczni br. roku kończy się nadawaniu sygnału telewizji kablowej LTVK Krzemionki. Stało się to zgodnie z wolą członków i podjętą przez nich uchwałą nr 16/2021 w dniu30 września 2021r o likwidacji nadawania sygnału LTVK.
Tymczasem na terenie niektórych nieruchomości pojawiły się informacje, że jeden z operatorów na mocy porozumienia z ?Krzemionkami? przejmie świadczenie  usług telekomunikacyjnych w blokach.
Zarząd spółdzielni definitywnie odciął się od tych doniesień.
– Zarząd Spółdzielni informuje, że z żadnym z operatorów telekomunikacyjnych, w tym z Vectra, nie podpisywał porozumienia dotyczącego przejęcia nadawania sygnału po LTVK Krzemionki – czytamy w przesłanym do redakcji komunikacie. Wybór nowego nadawcy należy tylko i wyłącznie do Państwa. Przy czym zawsze możecie Państwo liczyć na pomoc naszych pracowników przy podłączeniu źródeł sygnału telewizyjnego zgodnie z dokonanym przez Państwa wyborem.

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Po programie lokalnym znika też LTVK Krzemionki

 • 11 stycznia 2022 at 13:43
  Permalink

  Przybędzie na budynkach anten telewizji naziemnej a większość mieszkańców będzie musiała dokupić sobie dekoder do odbiorników starszego typu . Pracę straci ekipa obsługująca i konserwująca urządzenia ale budżet Spółdzielni trochę zyska bo ta telewizja była współfinansowana przez SM Krzemionki.

  • 14 stycznia 2022 at 22:02
   Permalink

   Można było podnieść opłatę za tą kablówkę i tyle a nie narobić problemu mieszkańcom. Ciekawe jak ktoś ma pochowane kable od kablówki pod płytkami itp. to co teraz mam puszczać nowe na wierzchu?

   • 15 stycznia 2022 at 20:06
    Permalink

    Problem chyba w tym że wyszłoby to drożej niż komercyjne oferty, bo taka vectra opłaty licencyjne dzieli na tysiące użytkowników… Też nie jestem zachwycony, bo faktycznie burdel z podłączeniem nowego kabla i przestawianie mebli. Właściwie to zarząd powinien przeprowadzić ankietę wśród ludzi którzy są abonentami, a nie pytać osób, które akurat miały czas przyjść zebranie kolektywu…

Comments are closed.