Agata Karczewska zaśpiewa w ?Zmianie Klimatu? (zapowiedź, wideo)

Już w najbliższą sobotę 19 marca od godz. 20 w Zmianie Klimatu zagości Agata Karczewska. To warszawska singer- songwriterka, tworząca muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country.

Jej styl, określany muzycznym minimalizmem, opiera się na charakterystycznym wokalu i ciepłym brzmieniu gitary akustycznej. Jest samoukiem, czerpiącym inspiracje z songwriterskich tradycji i uczącym się komponowania od swoich idoli, Elliotta Smitha czy Boba Dylana. Każda piosenka to oddzielna opowieść, skonstruowana wokół wspomnień, popkulturowych skojarzeń czy zasłyszanych historii. 29 marca 2019 r. Agata opublikowała swój debiutancki album, ?I?m Not Good at Having Fun?. Dzięki współpracy z Marcinem Borsem, znanym m.in. z produkcji albumów
Krzysztofa Zalewskiego, Pogodno, Nosowskiej i Hey, oszczędne i surowe kompozycje Karczewskiej brzmią jak rodem z amerykańskiego Południa. Charakter ystyczny, silny wokal i nonszalancki sposób śpiewania w połączeniu ze szczerymi emocjonalnymi tekstami dają mieszankę rzadko spotykaną na polskim rynku muzycznym.


W 2020 r. Agata została nominowana do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Blues. Otrzymała również Mateusza – specjalne wyróżnienie dla młodych artystów przyznawane przez radiową Trójkę. Uczestniczka projektu organizowanego przez Estradę Poznańską ?Estrada w sieci: DUETY? w ramach, którego razem z Johnem Porterem, stworzyła utwór ?No Way to Say Goodbye?. Obecnie pracuje nad nowym materiałem na wspólny album z Porterem.
Wstęp wolny, gramy za dobry gest. 

Print Friendly, PDF & Email