Tomasz Wiracki wraca do „Zmiany Klimatu” (zapowiedź, wideo)

Już w najbliższą niedzielę do Zmiany Klimatu, mieszczącej się w Ostrowieckim Browarze Kultury, wraca Tomasz Wiracki. Początek koncertu o godz. 19.

Tomasz Wiracki to kompozytor muzyki filmowej, pianista, projektantdźwięku, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Zajmuje się muzyką od najwcześniejszych lat życia. Naukę gry na fortepianie od 6. roku życia szlifował pod okiem wybitnejpianistki prof. Jadwigi Góreckej. To niezwykłe spotkanie z rodziną Góreckich ukształtowało go jako muzyka.
W szkole muzycznej drugiego stopnia uczył się gry na organach u prof. B.  Kępińskiej, a w Akademii Muzycznej studiował kompozycję u prof. K. Przybylskiego. Zawsze pociągała go muzyka filmowa dlatego uczęszczał na  międzyuczelniane zajęcia do łódzkiej filmówki u prof. H. Kuźniaka. Dzięki temu doświadczeniu już na studiach skomponował muzykę do kilkudziesięciu etiud filmowych. Pracę nad muzyką i dźwiękiem do filmu oraz telewizji poznał od różnych stron. Poza komponowaniem, nagrywaniem i tworzeniem dźwięku pracował również na planach filmowych oraz telewizyjnych. Obecnie na stałe współpracuje z Quality Studio w Warszawie, gdzie nagrywa i produkuje własną muzykę, a także organizuje postprodukcję dźwięku.

Print Friendly, PDF & Email