„Wielki Ogień” już po raz piętnasty. Breakout w roli głównej

W dniach 8-10 lipca br. w Amfiteatrze w Parku Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się jubileuszowa, bo już piętnasta edycja festiwalu im. Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień”. Choć największą gwiazdą imprezy wydaje się być „Big Cyc” (na zdjęciu), który zagra w sobotę 9 lipca o godz.20.30, to muzyka grupy „Breakout” będzie festiwalowym leitmotivem-  w piątek za sprawą składu Rita Pax (8 lipca br. godz.20.30), a w niedzielę Piotr Nalepa Breakout Tour (10 lipca br. godz.20.30).

– To z uwagi na jubileusz będziemy przypominać muzykę grupy Breakout i Miry Kubasińskiej- mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor MCK. Wystąpi Rita Pax, czyli Paulina Przybysz z zespołem, a później sam Piotr Nalepa, a więc lepszych rekomendacji nie trzeba.

Finałowym akcentem „Wielkiego Ognia” 2022 będzie koncert pamięci Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy w wykonaniu Piotr Nalepa Breakout Tour oraz kwartetu smyczkowego ARSO Ensemble. To swoisty artystyczny testament syna muzyków. Natomiast już pierwszego dnia utwory Breakoutu zagra zespół Rita Pax i będzie to nie do końca tak klasyczne spojrzenie na tę muzykę. Początkiem przygody Pauliny Przybysz i zespołu Rita Pax z materiałem zespołu Breakout była jubileuszowa, 10. trasa Męskiego Grania. Koncert, który miał miejsce w 2019 roku, zbiegł się w czasie z pięćdziesięcioleciem debiutanckiej płyty Breakoutu pt. „Na drugim brzegu tęczy”. Po koncercie narodził się pomysł wydania całego materiału w formie płyty, która właśnie trafiła do sklepów muzycznych.

Z kolei w sobotę szykuje się mocne rock and rollowe granie z grupą BIG CYC. Zespół zagra w niezmienionym od 1988 roku, oryginalnym składzie: Dżej Dżej – (Jacek Jędrzejak) wokal, bass Piękny Roman (Roman Lechowicz) – gitary Dżery (Jarosław Lis) – perkusja Skiba (Krzysztof Skiba) – sekcja humorystyczno – happeningowa. Wspomogą go: Gadak (Piotr Stajdel) – klawisze Maras (Marek Szajda) – gitar.

– Po sześciu miesiącach starań otrzymaliśmy ministerialne wsparcie dla „Wielkiego Ognia” w wysokości 50 tys. zł- mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor MCK. Liczę, że tegoroczną imprezą potwierdzimy potencjał Miry Kubasińskiej i Beakoutu, a w przyszłym roku uda się nam uzyskać większą kwotę dotacji na ten cel.  Koncerty są dla publiczności najważniejsze, ale nam zależy na przygotowaniu warsztatów muzycznych z prawdziwego zdarzenia.

Festiwal „Wielki Ogien” to oczywiście też konkurs młodych talentów, a także występ laureatów z ubiegłorocznej edycji- Tom Holder, Inclusion. Wystąpi też Orkiestra na dużym rowerze

XV Festiwal Wielki Ogień im Miry Kubasińskiej

8.07 br. piątek

18 Tom Holder

19 Orkiestra na dużym rowerze

20:30 Rita Pax Piękno. Tribute to Breakout.

9.07 br.

  1. 00 Konkurs Młodych Wykonawców

19:00 Inclusion

20:30 Big Cyc

10.07 br.

14 Konkurs Młodych Wykonawców

18 Koncert Galowy

20:30 Piotr Nalepa Breakout Tour

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.