„Wszystkie Dzieci Świata” chwytają za serce (zdjęcia)

Okazuje się, że efekt 15. Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Wszystkie Dzieci Świata”, Pacanów 2021, podobnie jak prezentacji sprzed roku- zachwyca. Wystawę można już oglądać w Galerii Fotografii MCK w Ostrowieckim Browarze Kultury.

– Tu zobaczymy i dzieci uśmiechnięte, i dzieci smutne. Jedno co jest pewne, każde z tych zdjęć niesie pewną dawkę emocji, a do tego to dawka świetnego, światowego reportażu- mówi Stanisław Dunin- Borkowski, kustosz Galerii Fotografii MCK.

Kunszt prezentowanych prac docenił również wiceprezydent Piotr Dasios. Na wystawę składa się ponad osiemdziesiąt zdjęć. Wśród nich są te, które sięgnęły po największe laury, a więc Anny Muchy, „Niewinna piękność”, Ewy Jeżowskiej -Charchut, „Chochlik”, czy Agnieszki  Pazdykiewicz.

Obecna na wernisażu Katarzyna Jamroży z Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie zaprosiła ostrowieckie środowisko fotografików do spróbowania swych sił w kolejnych odsłonach konkursu.

– Na tych fotografiach widzimy dziecko, jako centrum naszego życia- mówił Koziołek Matołek. Te zdjęcia chwytają za serce, a z roku na rok poziom naszego międzynarodowego konkursu szybuje w górę.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.