Czy Malwina pozna smak Grammy?

„Berklee Indian Ensemble”, w którym śpiewa m.in. ostrowczanka Malwina Masternak został nominowany do nagrody Grammy. Akademia doceniła ich debiutancki album „Shuruaat” w kategorii „Best Global Music Album”.

Berklee Indian Ensemble powstał w 2011 roku i za cel postawił sobie promowanie muzyki indyjskiej. Grupa planuje właśnie trasę koncertową po Ameryce Północnej, która rozpocznie się na początku 2023 roku.

– Jestem zaszczycona byciem częścią tego projektu- mówi nam Malwina Masternak.

Wokalistka, która mieszka na co dzień w Hiszpanii w Madrycie coraz lepiej radzi sobie w Polsce, gdzie ukazał się jej debiutancki krążek „Perspektywa” zbierający doskonałe recenzje. Krytycy okrzyknęli go jednym z ciekawszych fonograficznych debiutów roku, ale też jednym z najlepszych tegorocznych krążków wokalnych w ostatnich latach na polskiej scenie jazzowej.

Nagroda Grammy jest najważniejszym wyróżnieniem amerykańskiego przemysłu muzycznego. Przypomnijmy, że w 2014 roku otrzymał ją związany z Ostrowcem Świętokrzyskim Włodek Pawlik – w kategorii Best Large Jazz Ensemble Album za płytę „Night in Calisia”, nagraną wspólnie z trębaczem Randy Breckerem, Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej i Włodek Pawlik Trio.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *