Od 1 marca br. powiat ostrowiecki ma nowego rzecznika konsumenta. Funkcję tę pełni Adriana Jezural. Z pochodzenia jest ostrowczanką. Ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Pani A. Jeruzal przez kilkanaście lat pracowała jako radca prawny w spółkach kapitałowych branży informatycznej, budowlanej i produkcyjnej. Ostatnio pracowała w jednej ze spółek gminnych oraz realizowała nieodpłatną pomoc prawną w jednej instytucji samorządowych.
?php>?php>-Myślę, że moje doświadczenie w dziedzinie prawa, w szczególności w zakresie prawa cywilnego i gospodarczego, będzie pomocne w pracy na stanowisku powiatowego rzecznika konsumentów. Mam nadzieję, że godnie zastąpię mojego poprzednika pana Marka Osmalę ? mówi A. Jeruzal.
?php>Z pewnością konsumenci z powiatu ostrowieckiego będą mogli liczyć na profesjonalne wsparcie w rozwiązaniu ich problemów, z którymi zderzają się w życiu codziennym. Jak przyznaje A. Jeruzal, z każdym rokiem zwiększa się świadomość konsumentów, co do przysługujących im praw, ale też obowiązków wynikających z zawieranych umów.
?php>Obowiązujące obostrzenia wynikające z sytuacji epidemiologicznej ograniczają możliwości bezpośrednich spotkań, stąd też mieszkańcy zachęcani są do kontaktu z Powiatowym Rzecznikiem Konsumenta drogą telefoniczną tel. 41 247 61 42 w godz. 7.30 -15.30 w poniedziałki, wtorki, środy i piątki oraz drogą elektroniczną: [email protected]
Bezpośrednie wizyty mieszkańców będą możliwe jedynie w pilnych przypadkach, po uprzednim umówieniu się telefonicznym.
?php>
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Tyle Polacy wydadzą na Wielkanoc w tym roku
Kolejne ogólnopolskie bicie piany na temat wydatków z okazji Wielkanocy czy Bożego Narodzenia !!! Czy przygotowujemy się do obchodzenia religijnych Świąt czy do przesadnie dużych zakupów żywności na te dwa świąteczne dni ?? Jeśli kogoś stać na kupno najbardziej drogich produktów i w dodatku w dużych ilościach to nikt nie zabrania lecz osoby mniej majętne powinny realnie a nie bezmyślnie zaplanować ilość jedzenia w dni świąteczne żeby nadmiar tego jedzenia nie znajdował się dwa dni po świętach na śmietniku co rokrocznie ma miejsce. Często jestem w sklepach spożywczych i nie dostrzegam jakiejś wielkiej zwyżki cen żywności ; należy tylko uważać na sprzedawców-cwaniaków wykorzystujących ruch przedświąteczny do nieuzasadnionego podwyższania cen sprzedawanych artykułów,które tuż po Świętach stanieją o 10-20% a ten proceder już widać w przed weekendowe piątki i soboty. Więcej optymizmu i realizmu a nie tylko narzekania i narzekania.
japa
11:44, 2026-04-03
Trwają przygotowania do utworzenia Rady Seniorów
Super inicjatywa, czekamy jeszcze na radę przedszkolaków i radę osób z cukrzyca drugiego stopnia. Macie rozmach…
Kandydat na kandydat
09:43, 2026-04-01
Trwają przygotowania do utworzenia Rady Seniorów
Nie dostrzegam większego sensu tworzenia kolejnej "rady" czy towarzystwa dyskusyjnego którego głos,decyzje i uchwały będą nieskuteczne dla miasta czy regionu bo powiatem i miastem bo z urzędu ma rządzić Starosta i Prezydent miasta. O wiele skuteczniejszym głosem doradczym dla lokalnych władz może być aktywna strona internetowa na której wszyscy mieszkańcy mogliby swobodnie i bez skrępowania wypowiadać się , zgłaszać ciekawe pomysły czy też krytykować decyzje SP i UM które nie służą mieszkańcom tak jakby chcieli.To również byłoby szerokie forum dyskusyjne bez organizowania administracyjnego żeby wybierać przewodniczącego,skarbnika etc etc etc a dyskusja trwałaby cały rok i do wglądu przez wszystkich a przecież dziś dostęp do Internetu ma każdy kto tylko chce ; dodatkowo wszelkie pomysły i krytyki można by było składać na piśmie do urny/skrzynki w budynku UM Koszt mojego pomysłu jest znikomy i powoduje skuteczniejszą relację na linii mieszkaniec-władza lokalna.
bez zbęnych formalno
08:34, 2026-04-01
Zakazy stadionowe za bójkę na stadionie
Brawo. Kibole PDW
◇
16:51, 2026-03-31