Zamknij

Inauguracja sezonu siatkarek KSZO SMS na „5+”!

Dariusz KisielDariusz Kisiel 23:36, 05.10.2024 Aktualizacja: 23:37, 05.10.2024
Skomentuj

II liga siatkówki kobiet. Grupa IV. *KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski – Tomaszowski Klub Sportowy Tomasovia 3:0 (25:12, 25:16, 25:23).

KSZO SMS: Włodarczyk, Werocy, Mich, Hochołowska, Krivoruchko, Żurawska, Mikołajewska (libero) oraz Walczak, Orzechowska,  Nowak. Trener: Piotr Brodawka.

Tomasovia: Kostur, Staworzyńska, Dzida, Korab, Pylypenko, Pietruszka, Mendzelewska (libero) oraz Kaniewska, Chwała, Gapińska. Trener: Stanisław Kaniewski.

Mecz trwał: 86 minut.

Pierwszy sędzia: Jerzy Stachnik (Rzeszów). Drugi sędzia: Michał Tokarz (Rzeszów). Widzów: 512.

Pierwsze dwa sety inaugurującego sezon meczu z Tomasovią były podobne. Ostrowieckie siatkarki szybko uzyskiwały kilkupunktową przewagę, którą bezpiecznie utrzymywały do końcowych piłek obu partii.

W I secie nasza drużyna prowadziła 8:4, 12:5, 19:10, w II secie zaś 7:5, 14:10, 19:15 i 21:16. Siatkarki KSZO SMS lepiej serwowały i znacznie bardziej korzystniej prezentowały się w grze na siatce.

Trener Tomasovii zwłaszcza w I secie rotował składem, ale nic to nie dawało, aż do III seta…

W tej partii Tomasovia ograniczyła błędy i prezentowała się znacznie lepiej. KSZO SMS przegrywał 0:3, 6:9, 8:15, 12:17, 15:19 i zanosiło się na czwarty set. Podopieczne trenera Piotr Brodawki rozpoczęły jednak pościg za rywalkami i doprowadziły do remisu 20:20. Co prawda ponownie przegrywały 21:22 i 22:23, ale trzy ostatnie akcje to im przyniosły punkty, wygrany set i cały mecz. Pozwoliło to naszej drużynie zostać pierwszym liderem rozgrywek.