Galeria Biura Wystaw Artystycznych nie zwalnia i serwuje widzom kolejną odsłonę, w której za sprawą Marty Antoniak i Tomasza Barana obcujemy tym razem z młodą sztuką polską ze środowiska krakowskiego.
?php>- Dokonania związanych z krakowską Akademią Sztuk Pięknych artystów są doskonale znane kolekcjonerom na całym świecie- mówi dyrektorka BWA, Justyna Łada. Obu autorów łączą dwie postawy twórcze, choć z jednej strony mamy malarstwo będące nieco poza malarstwem, to to co wspólne to wyjątkowość malarskich technik. Tomasz Baran eksploruje różne odmiany abstrakcji i nawiązuje do postindustrialnego miasta -Stalowej Woli- w jakim się urodził. Prezentuje on w naszej galerii w ramach wystawy "Złotobiałaczarnoniebieska" dwa cykle prac, z tym jeden, który powstał specjalnie z myślą o ostrowieckiej odsłonie.
?php>?php>Za sprawą ekspozycji Marty Antoniak "Feralloom", która zajmuje trzy sale wystawiennicze, znajdujemy się w świecie plastikowej tandety, nalepek z brokatem, dziwacznych lampek o zwierzęcych kształtach, sklepowych manekinów czy przesłodzonych dewocjonaliów.
?php>-Twórczość Marty Antoniak to wyjątkowe połączenie wrażliwości i humoru, spora dawka dystansu do siebie i do świata- mówi dyrektorka BWA, Justyna Łada. Mnóstwo tu odniesień do historii religii czy sztuki, ale i popkultury. Jej twórczość to komentarz do szalejącego konsumpcjonizmu. Ale tutaj to co jest wyróżnikiem to wielość technik, a używanie przez autorkę kolażu czy mozaiki stało się jej znakiem rozpoznawczym.
?php>Sam tytuł wystawy Marty Antoniak "Feralloom" także jest kolażem: feral znaczy dziki, loom to z kolei warsztat tkacki. Autorka postrzega zatem swoją twórczość jako dzikie tkanie ze skrawków kulturowych opowieści wizualnych, które zewsząd ją otaczają.
?php>?php>Autorka Marta Antoniak nie była obecna na wernisażu, zaś całą aranżację przestrzeni pod swoją wystawę wykonała zdalnie.
?php>?php>?php>Justyna Łada, dyrektorka BWA: -Obiecywałam, że będziemy prezentować sztukę w różnych jej odsłonach. Tak też się dzieje, bokiem pokazujemy różne postawy twórcze, różne spojrzenia, zaś tym razem postawiliśmy na artystów związanym ze środowiskiem krakowskim.
?php>
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Rozpoczął się czas letnich festiwali w powiecie.
Brak istotnej informacji. Wstęp wolny?
Iga
17:39, 2025-07-04
Celsa: Czy wraca widmo sprzedaży huty w Ostrowcu?
widać że nie jesteś pracownikiem tego zakładu skoro tak lekko piszesz (Jeśli chcą sprzedać to niech to zrobią) - tu chodzi o największy zakład pracy w mieście którego pracownicy utrzymują tysiące mieszkańców Ostrowca , nie czujesz tego ?? a co do ciężkich warunków pracy w hucie , bywało dużo trudniej i za niewielkie wynagrodzenie + strach że z dnia na dzień pójdzie się na bruk za bramę huty ; zanim coś napiszesz to 100 razy pomyśl...
W.S.
07:45, 2025-07-03
Zmiana na stanowisku Prezesa ZUP w Ostrowcu
Szanowna rado nadzorcza nie jesteście biurem podróży, powinniście jakoś wyglądać. Rozwój usług funeralnych - spoko. Utrzymanie terenów cmentarzy - spoko. Ale wdrażanie rozwiązań podnoszących jakość obsługi mieszkańców cmentarzy to naprawde muszę zobaczyć.
Nowy wymiar...jednak
03:27, 2025-07-03
Celsa: Czy wraca widmo sprzedaży huty w Ostrowcu?
Wiedzą jak uciszyć ludzi. Może zafundują nam kolejną obniżkę płac?? a później wróci wszystko do normy. Jeśli chcą sprzedać to niech to zrobią. Ludzie są już zmęczeni brakiem odpowiednich podwyżek w stosunku do bardzo ciężkich warunków pracy.
Hutnik
10:02, 2025-07-02
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz