Zamknij

Fotografia dzikiej przyrody na Krzemionkach (zdjęcia)

19:39, 05.01.2018
Skomentuj

Wystawę tworzy 70 zdjęć, wybranych z wystaw będących wynikiem konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year w latach 2002-2016, organizowanego corocznie, od 1965 r., przez BBC Worldwide i Natural History Museum w Londynie, a od czterech lat wyłącznie przez Muzeum.

?php>

?php>

?php>

?php>

Podwodny blask - Christian Vizl (Meksyk)?php>

W ciągu tych 15-tu lat wszystkie edycje wystawy były prezentowane w Polsce.?php>

Dzisiaj jest to najbardziej ceniony i największy w świecie konkurs, w zakresie fotografii Natury, dostępny dla zawodowców i amatorów, także dla młodzieży i dzieci. Do zdobycia nagrody aspiruje większość fotografów przyrody. Zdobywają je, jeśli obraz zawiera w sobie połączenie oryginalnego spojrzenia, szczęścia i znajomości przyrody, co wcale nie musi wymagać uzbrojenia w najlepszy sprzęt i wojaży po całym świecie.

?php>

?php>

?php>

Nastroszony - John E. Marriott (Kanada)?php>

?php>

Już od wielu lat, corocznie na konkurs wpływa 40 - 50 tys. zdjęć, wykonywanych przez ponad 4 tys. fotografów, z ponad 90 krajów. Przez jałowe pustynie, ponad wzniosłe granie, w gęstej tropikalnej dżungli i na otwartym oceanie - te zdjęcia są nie tylko obrazowymi ambasadorami świata dzikiej przyrody, ale ukazują też artystyczną perfekcję, techniczne zaawansowanie fotografii i naturalne piękno przyrody, uchwycone przez fotografów, w momencie jej wspaniałości.

?php>

?php>

?php>

Poranek czapli - Zsolt Kudich (Węgry)?php>

?php>

Życie płynie szybko. Narodziny, zagrożenie, walka, przeżycie - dzieją się ciągle, raz za razem. Większość z tych codziennych dramatów jest nam nieznana. Dzięki fotografom z całego świata, niektóre z tych momentów zostały uchwycone, abyśmy mogli je zobaczyć i kontemplować. Niektóre momenty są zwyczajne, a inne niezwykłe. Jedne podnoszące na duchu, a drugie stawiające pytania nad naszym oddziaływaniem na przyrodę. Także dzięki temu, wystawa ma ogromny walor edukacyjny, ukazując nam dramatyzm i różnorodność życia na Ziemi, a przez to pobudzając w nas chęć dbałości o jej przyszłą jakość.

?php>

?php>

?php>

Strażnik plaży - Mac Stone (USA)?php>

?php>

Wystawa wpisuje nasz kraj na listę kilkudziesięciu państw na wszystkich kontynentach, gdzie już od wielu lat rokrocznie ogląda ją ponad milion osób. Zdjęcia ją tworzące są nie tylko obrazowymi ambasadorami świata Natury. Ukazują też artystyczną perfekcję, techniczne zaawansowanie fotografii i naturalne piękno przyrody, uchwycone przez fotografów w momencie jej wspaniałości. Nic nie oddziałuje bardziej niż sugestywna fotografia, która stymuluje wyobraźnię, zajmuje umysł i porusza serce. Także nasze.?php>

Organizatorem prezentacji wystawy w Polsce jest Agencja Zegart.?php>

Wernisaż wystawy Fotografia dzikiej przyrody ? Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki?php>

12 stycznia, godzina 16?php>

Wystawa potrwa do 25 lutego

?php>

?php>

?php>

Żółwi klejnot - Jordi Chias (Hiszpania)

(Redakcja Gazety Ostrowieckiej)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%