Gdyby czerwone wino było dostępne jedynie na receptę, można przypuszczać, że wielu lekarzy z czystym sumieniem poleciłoby je swoim pacjentom. Trunek doskonale wpływa na serce, opóźnia działanie wolnych rodników oraz reguluje poziom cholesterolu we krwi. Dlaczego warto pić czerwone wino każdego dnia?
?php>Trunek skuteczniejszy niż lekarstwa?php>
Czerwone wino na serce polecane jest od lat. Flawonoidy zawarte w alkoholu chronią przed zawałem serca, zakrzepami i udarem mózgu. Resweratrol i kwercetyna wykazują natomiast działanie ochronne DNA oraz niszczą wolne rodniki, które są przyczyną choroby wieńcowej. Ponadto w winie znajduje się kwas acetylosalicylowy, rozrzedzający krew i zmniejszający ryzyko zawału serca. Z tego powodu zaleca się wino na serce w ramach profilaktyki zawału ? można przeczytać o tym między innymi na http://dbamoserce.pl/alkohol-a-serce-czerwone-wino-rzeczywiscie-dobre-dla-serca/.
?php>W czerwonym winie można znaleźć także potas ? trunek gronowy jest jego znakomitym źródłem. Potas reguluje ciśnienie krwi, zapobiegając nadciśnieniu. Ponadto alkohol rozszerza naczynia krwionośne i zwiększa średnicę tętnic, co ma pozytywny wpływ na odżywienie mięśnia sercowego. Picie wina jest też sposobem na odstresowanie się, dzięki czemu ryzyko zawału serca maleje.
?php>Wino na serce ? jak je wybrać i jak często pić??php>
Aby wino wykazywało pozytywne skutki dla serca, powinno się pamiętać o kilku zasadach. Najzdrowsze dla mięśnia sercowego i układu krążenia jest wino czerwone wytrawne. Ten typ wina zawiera najwięcej antyoksydantów i flawonoidów, a jednocześnie jest w nim najmniej cukru, który może przyczynić się do zachorowania na cukrzycę. Wino czerwone powinno się pić codziennie, jednak w ilości nie większej niż 1-2 lampki. Wypijanie większej ilości trunku jednorazowo przynosi więcej szkody niż pożytku ? silnie obciąża trzustkę, wątrobę i zmniejsza wchłanianie witaminy D, podnosząc ryzyko osteoporozy.
Z picia wina na serce bezwzględnie powinny zrezygnować kobiety w ciąży lub karmiące piersią, alergicy, chorzy na cukrzycę oraz osoby z niewydolnością wątroby. Przeciwwskazaniem do sięgania po czerwone wino jest również astma. Dodatkowo powinno się pamiętać o tym, że z picia wina na serce należy zrezygnować, jeżeli zaczyna się pić coraz więcej lub gdy w przeszłości miało się problemy z nadużywaniem alkoholu. Ponadto niekiedy nie można sięgać po gronowy trunek z powodu stosowania leków, których nie można łączyć z napojami alkoholowymi ze względu na ryzyko wystąpienia reakcji niepożądanych.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz