Inwestor, który chce wznieść park handlowy przy ulicy Chrzanowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskiego po raz drugi nie przeszedł pozytywnie procedury wydania pozwolenie na budowę. Jak słyszymy w starostwie powiatowym nie jest to zła wola urzędników tylko po raz drugi niewłaściwie przygotowanej dokumentacji projektowej.
- Po przeanalizowaniu załączonego do wniosku projektu zagospodarowania terenu oraz projektu architektoniczno-budowlanego stwierdzono uchybienia naruszające zapisy ustawy Prawo budowlane i nałożono na inwestora obowiązek usunięcia ich w przedłożonej dokumentacji projektowej- czytamy w przedłożonej nam informacji.
Przy ulicy Chrzanowskiego już od kilku lat mówi się o pomyśle budowy parku handlowego w skład, którego według najnowszego wniosku miałyby powstać: cztery budynki handlowo-usługowe, pylon reklamowy, parking dla samochodów osobowych na 212 miejsc postojowych wraz z instalacjami wewnętrznymi oraz infrastrukturą towarzyszącą (w tym wiaty śmietnikowe, wiaty na wózki, stacja transformatorowa)
Jak wyjaśniają pracownicy starostwa w planowanych budynkach przewiduje się prowadzenie sprzedaży o całościowej powierzchni 6401,43 m 2. Zamierzenie to zgodnie z ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym należy potraktować jako całość techniczno-użytkową przeznaczoną do sprzedaży detalicznej. Inwestycja ma być bowiem realizowana przez tego samego inwestora, na działkach będących własnością tego samego podmiotu, dla których prowadzona jest jedna księga wieczysta. Wszystkie budynki mają korzystać z tej samej infrastruktury - ten sam układ komunikacyjny, wjazd oraz wyjazd, drogi pożarowe, ten sam parking, wspólne przyłącza, jedne warunki przyłączeniowe, jedna stacja trafo).
„Sztuczne" przypisanie fragmentów parkingu dla poszczególnych budynków nie stanowi o jego odrębności i niezależności, w dalszym ciągu mamy do czynienia z jednym, wspólnym parkingiem dla całego projektowanego obiektu handlowego. Na terenie inwestycji zaprojektowany został jeden, wspólny ciąg komunikacyjny, stanowiący drogę pożarową, która tylko jako całość spełnia swoje zadanie.
Zdaniem pracowników starostwa obiekt, w którym powierzchnia sprzedaży wynosić będzie ok. 6400 m2, czyli przekraczać będzie 2000 m2 może być realizowany wyłączenie na podstawie regulacji miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Nie można również zapomnieć, że inwestycja była już przedmiotem rozstrzygnięcia przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach. Sąd podtrzymał stanowisko organu I i II instancji, że w projektowane budynki stanowią obiekt handlu wielkopowierzchniowego i może być on realizowany wyłącznie w oparciu o ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Można też odnieść wrażenie, że obecnie dokumentacja nie odbiega w sposób istotny od tej stanowiącej załącznik do postępowania administracyjnego podlegającego już ocenie sądu.
Czekamy na stanowisko inwestora w tej sprawie.
0 0
Zakład produkcyjno-usługowy a nie centrum handlowe !!!!
Jeśli kotoś myśli że EmPik czy Action itp. chce otworzyć swoje sklepy tylko w tej lokalizacji to się myli. Ten inwestor oferuje im tańszy wynajem lokali. Dlatego jeśli nie tam to te sklepy wkrótce zobaczymy w innych lokalizacjach w naszym mieście. A nie na bagnistej łące !
1 0
Niech się Action otworzy w budynku po banku PKO w Rynku :-)
1 0
Hmmmm I każdy mieszkaniec dostanie talon na zakupy w tych sklepach...🤣
Ludzie inwestycje, gospodarka, zakłady pracy
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz