Zamknij

Bezpłatne szczepienia przeciwko meningokokom dla dzieci z Ostrowca Świętokrzyskiego

07:42, 19.05.2025 Aktualizacja: 07:46, 19.05.2025
Skomentuj

Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Artur Łakomiec zaprasza rodziców i opiekunów do skorzystania z bezpłatnych szczepień dzieci przeciwko meningokokom w ramach „Programu polityki zdrowotnej w zakresie przeciwdziałania zakażeniom meningokokowym w Gminie Ostrowiec Świętokrzyski na lata 2024–2025”, w całości finansowanego ze środków Gminy Ostrowiec Świętokrzyski. Program skierowany jest do dzieci w wieku od 6 do 18 miesięcy, zamieszkałych na terenie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski, które nie były wcześniej szczepione przeciwko meningokokom i których stan zdrowia pozwala na przeprowadzenie szczepienia. Na realizację programu Gmina Ostrowiec Świętokrzyski przeznaczyła 160.000,00 zł.

- Serdecznie zapraszam rodziców i opiekunów do skorzystania z bezpłatnych szczepień dzieci przeciwko meningokokom, realizowanych w ramach gminnego programu zdrowotnego na lata 2024–2025 – mówi prezydent Artur Łakomiec. To niezwykle ważne, ponieważ meningokoki mogą powodować bardzo groźne choroby, takie jak sepsa czy zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych – a szczepienie to skuteczna ochrona zdrowia naszych dzieci

Szczepienie przeciw meningokokom jest najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą formą profilaktyki. Chroni nie tylko przed zachorowaniem, ale również ogranicza rozprzestrzenianie się bakterii w populacji. Dzięki szczepieniom możliwe jest zmniejszenie liczby zachorowań oraz ich tragicznych skutków. Wczesne zaszczepienie dzieci i młodzieży stanowi ważny krok w ochronie ich zdrowia i życia.

       W wyniku przeprowadzonych negocjacji w dniu 14 maja br. wybrano realizatora programu – Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim ze względu na doświadczenie w prowadzeniu szczepień, dostęp do wykwalifikowanego personelu, odpowiednie zaplecze medyczne oraz lokalizację dogodną dla mieszkańców. Placówka zapewnia wysoki standard organizacyjny i możliwość szybkiego uruchomienia specjalnego punktu szczepień, co gwarantuje sprawną i bezpieczną realizację programu.

„Program polityki zdrowotnej w zakresie przeciwdziałania zakażeniom meningokokowym w Gminie Ostrowiec Świętokrzyski na lata 2024–2025” będzie realizowany od  19 maja do 31 grudnia 2025 r. i obejmuje: rejestrację dziecka i zgodę rodzica/opiekuna, kwalifikacyjne badanie lekarskie, szczepienie preparatem Nimenrix, edukację rodziców/opiekunów na temat zakażeń meningokokowych.

Zapisy przyjmuje Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim, ul. Karola Szymanowskiego 11, osobiście lub telefonicznie: 41 261 34 56 lub 41 247 80 00 wew. 456, w godzinach od 7.30 do 18.00. Szczepienie będzie odbywać się w punkcie szczepień szpitala.

Na szczepienie należy zabrać: dowód osobisty, książeczkę zdrowia dziecka, istotną dokumentację medyczną dziecka.

Uwagi dotyczące realizacji programu można zgłaszać do Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, tel. 41 267 21 97 (w godzinach od 7.30–15.30).

(.Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Zapraszamy do naszych szkół!

Twierdzę że egzaminy wstępne do każdego rodzaju szkół ponadpodstawowych i wyższych były skuteczniejszą formą rekrutacji bo to placówka oświatowa powinna dbać o poziom przyjmowanych uczniów tak żeby kandydat realnie wykazał się swoim poziomem posiadanej wiedzy. Jako przykład podam swoją osobę - w latach 70. ukończyłem szkołę podstawową ze średnimi ocenami na świadectwie końcowym lecz na egzaminie wstępnym do technikum uzyskałem o niebo lepszy wynik od moich kolegów z podstawówki którzy mieli na świadectwie same piątki i czwórki.Po pisemnej części egzaminu wstępnego byłem zwolniony z egzaminu ustnego ze względu na bardzo dobrze zdany egzamin pisemny.Trochę podobnie było po ukończeniu technikum - egzamin wstępny był dla mnie formalnością żeby dostać się na wyższe studia pomimo niewielu ocen bardzo dobrych na świadectwie maturalnym. Najważniejsza jest posiadana wiedza kandydata do szkoły a nie jego oceny na świadectwie a wykazać to mogą wyłącznie egzaminy wstępne.

nie prymus

12:05, 2025-05-19

Po pierwszej turze lepszy Trzaskowski. U nas też

Nie ma co się dziwić że wygrał. Ostrowiec był jest będzie CZERWONYM miastem z układami.

PUSTY DZBAN

09:22, 2025-05-19

Hutnicy z Celsy świętowali (dużo zdjęć)

A hutnicy na 2 zmianie

Hutas

15:32, 2025-05-17

Łącznik i wiadukt – nowe połączenia wokół Opatowa

Siema ZATROSKANY. Co tam wiesz na temat NACHODŹCÓW z IV RZESZY? Będą spać w ŁYSICY? Będziecie mieć wesoło 😂😂👌👌Dalej sprzątaj po PISIE🤔🤔😁😁😁

PUSTY DZBAN

17:29, 2025-05-16

0%