Zamknij
,
Ten ostrowiecki artysta malarz, urodzony w 1963 r., jest samoukiem. W ostrowieckim środowisku artystycznym jest aktywny od lat. 90. XX wieku. Na swoim koncie ma wiele wystaw zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych. To człowiek posiadający dziś ogromną wiedzę z zakresu historii sztuki. Obok twórczości malarskiej w kręgu jego zainteresowań pozostaje również fotografia.
,
Ostrowiecka „Jedynka” to szkoła z blisko sześćdziesięcioletnią tradycją. W 2016 roku szkoła obchodziła 50-lecie swego istnienia. Pierwszym dyrektorem szkoły został Stanisław Dąbrowski. Obecną nazwę – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 placówka otrzymała w latach 90. XX wieku. Obecnie dyrektorem PSP Nr 1 jest Renata Olszańska.
,
Pies to największy przyjaciel człowieka, ale paradoksalnie nierzadko to psy są porzucane przez swoich właścicieli i stają się bezdomnymi sierotami. Przyjaciele zwierząt – Animalsi robią wszystko, aby przeciwdziałać bezdomności zwierząt i w sposób odpowiedzialny znajdować dla nich nowe domy. Barbara Pastuszka należy do grupy osób, które kochają zwierzęta, a jej dom jest domem tymczasowym dla bezdomnych psów i kotów.
,
Kiedy Cezary Styczyński zaczynał działalność gospodarczą, to statystyczny Polak zjadał 110 kilogramów, dzisiaj to niecałe 30 kilogramów chleba. Dane te dowodzą, że chleb jest w odwrocie jako produkt. To dlatego miarą sukcesu dla piekarni jest już samo trwanie na trudnym rynku.
,
W rodzinie Jerzego Kłonicy nie było talentów muzycznych. Mama ładnie śpiewała, ale nie należała do żadnego zespołu muzycznego. Tata był jak najdalej od gry na instrumentach muzycznych. Jednak to rodzice kupili synowi akordeon i chcieli, aby uczył się gry na tym instrumencie. Syn spełnił ich nadzieje, choć nie do końca tak jak oni sobie tego życzyli.
,
Ewelina Żuchowska jest doktorem nauk humanistycznych i dziekanem Wydziału Pedagogicznego Akademii Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. To także pani dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w |Janiku i ekspert w zakresie edukacji polonistycznej, logopedii i terapii pedagogicznej.
,
Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu Świętokrzyskim ponownie zyskuje nowych członków. Po okresie trudności spowodowanych nadzwyczajnymi wydarzeniami, związanymi m.in. z pandemią COVID-19 oraz wojną na Ukrainie, rozpoczęto - dzięki środkom pozyskanym z Narodowego Instytutu Wolności w ramach Rządowego Programu Polski Inkubator Rzemiosła na lata 2021 -2030 r. oraz Krajowego Programu Odbudowy w ramach Programu „Odporność oraz Rozwój Ekonomii Społecznej i Przedsiębiorczości Społecznej” na lata 2022 -2025 – tak potrzebny remont siedziby Cechu przy ulicy Sienkiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim.
,
Dionizy Rasiński jest ostrowczaninem i jak wielu ostrowczan związał swoje życie z Hutą Ostrowiec. Jego dziadek, Stanisław, pracował w hucie, jego ojciec, Józef, także pracował w hucie. Niestety w hucie nie dopracował do zasłużonej emerytury.
,
Olgierd Miedzybłocki to znany adwokat, fachowiec z klasą, jakich nie za wielu w naszych czasach, a jednocześnie człowiek taktowny i kulturalny. Choć od urodzenia jest kielczaninem, to zawodowo związał się przede wszystkim z Ostrowcem Świętokrzyskim.
,
Marek Grys to leśnik, sołtys, regionalista, radny gminy Bodzechów. Mówi o sobie, że jest Europejczykiem i kocha swoje Kosowice.
,
Pracują w jednej firmie już dwadzieścia cztery lata i dobrze się uzupełniają. Obaj postawili na specyficzny i trudny rodzaj działalności gospodarczej, jakim jest ochrona osób i mienia. Paweł Delegiewicz bardziej odnajduje się w prowadzeniu spraw organizacyjnych, natomiast Andrzej Kobylański, gwiazda piłkarstwa, w pozyskiwaniu klientów.
,
Wiele lat swego życia oddał hucie, którą do dziś nazywa „matką”. Bo rzeczywiście huta była dla Ostrowca Świętokrzyskiego jak matka. Te czasy dawno minęły, lecz uczucie do huty-matki pozostało w jego sercu. Nawet lata spędzone za oceanem nie zerwały tej niewidzialnej więzi.
,
W życiu liczy się rodzina, ale również satysfakcja, że jesteś człowiekiem z sercem. Renata Kiszka okazała serce nie tylko mężowi i swoim synom, ale również lokalnej społeczności, dla której nie szczędziła ani czasu, ani wysiłku. Działa w Kole Gospodyń Wiejskich, jest drugą kadencję radną gminy Bodzechów.
,
Nie powinno się żyć tylko dla siebie. Dużo lepiej poświęcić życie rodzinie – żonie, dzieciom i wnukom. Ale jeszcze lepiej znaleźć czas także dla innych ludzi, obudzić w sobie duszę społecznika i tworzyć dobro wspólne.
,
Justyna Walczak jest radną miejską, reprezentuje w niej Koalicję Tak! Dla Samorządu. W wyborach do Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego uzyskała 385 głosów. Społecznie pracuje w Samorządowej Radzie Osiedla „Ogrody”.