Zamknij
,
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 9 w Denkowie już od ponad stu lat pozostaje centrum oświaty i kultury dla całej dzielnicy. Dyrektor Grażyna Ukleja dba o jej ciągły rozwój i wraz z całą kadrą pedagogiczną zapewnia wysoki poziom nauczania.
,
Swoje życie i działalność gospodarczą związał z rzemiosłem. Podjął naukę w zawodzie fryzjerstwo męskie. Kształcił się pod okiem znanych w Ostrowcu Świętokrzyskim mistrzów fryzjerstwa - Jana Sokoła i Stanisława Kisiela.
,
Od końca lipca 2024 roku Maciej Kozicki pełni funkcję dyrektora Zakładu Usług Miejskich. Biuro zakładu mieści się przy ulicy Żabiej w charakterystycznym zielonym budynku, a baza przy ulicy Żeromskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jednak, gdy tylko zjawia się na stadionie przy ulicy Świętokrzyskiej 11, wracają wspomnienia, kiedy to wiele lat temu, w towarzystwie ojca, uczęszczał na mecze swojej drużyny, a potem działał na rzecz ostrowieckiej piłki nożnej między innymi jako prezes Klubu Piłkarskiego KSZO 1929 Ostrowiec Św.
,
Kolorowe korytarze, nowoczesne technologie, odnowione sale gimnastyczne, bezpieczna przestrzeń wokół szkoły - tak prezentuje się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. Henryka Sienkiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim.
,
Grzegorz Paweł Religa nie ma własnego motta artystycznego, którym by się chwalił przy różnych okazjach. Dopiero przyparty do muru przytoczył słowa Wojciecha Młynarskiego z jednej z jego piosenek: „Róbmy swoje”.
,
-W sposób szczególny utkwiła mi w pamięci pierwsza lekcja fizyki w klasie matematyczno –fizycznej w III Licem Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego –mówi Romuald Mrugała.
,
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim ma piękną i nowoczesną salę koncertową. Jej otwarcie zostało połączone z jubileuszem 50-lecia istnienia ostrowieckiej PSM. Dyrektorem szkoły jest Ewa Jurkowska –Siwiec.
,
Michał Moskalik jest nadal młodym człowiekiem, ale warto się od niego uczyć. Jego historia pokazuje, jak determinacja i otwartość na wyzwania oraz porażki mogą prowadzić do sukcesów zawodowych.
1
,
Ostrowiecka „Samochodówka” to dziś szkoła funkcjonująca jako Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, mająca za sobą 100-lecie istnienia. Mimo różnych przeszkód i zawirowań przez okrągły wiek kształciła młodych ludzi zainteresowanych motoryzacją.
,
W Zespole Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu Świętokrzyskim uczy się 519 uczniów. W latach 70. i 80. XX wieku szkoła oprócz absolwentów szkół podstawowych, łącznie ze słuchaczami zaocznego Policealnego Studium Ekonomicznego i zaocznego Liceum Ekonomicznego, kształciła około dwóch tysięcy osób. Zajęcia w szkole młodzieżowej odbywały się na dwie zmiany, a dla słuchaczy Wydziału Zaocznego - w piątki po południu, soboty i niedziele.
,
Piotr Kidoń to długoletni przedsiębiorca prowadzący swoją działalność gospodarczą, właściciel firmy Auto Serwis świadczącej usługi napraw wszystkich rodzajów pojazdów użytkowych, dostawczych oraz osobowych. Pan Piotr kocha samochody od dzieciństwa, a co ważne – potrafi je, ku zadowoleniu ich właścicieli, naprawiać.
,
-Ktoś mnie ostatnio zapytał, na czym polega fenomen szkoły w osiedlu Koszary -mówi dyrektor Monika Domagała. Odpowiadam, że może na ludziach, którzy ją tworzą. Staram się, aby każdy czuł się w tej szkole ważny, bezpieczny i był traktowany z szacunkiem. Jako dyrektor znam wszystkie dzieci, ich rodziców, a czasem i ich dziadków z imienia i nazwiska. Staram się, żeby ta szkoła była miejscem przyjaznym, do którego chce się wracać. Nie jestem konwencjonalnym dyrektorem, mój gabinet jest często pełen dzieci, tu wykonuje się charakteryzację do występów, ćwiczy śpiew, drukuje kolorowanki czy wysłuchuje jak dzieciakom mija dzień.
,
Centrum Kształcenia Ustawicznego cieszy się zainteresowaniem nie tylko ostrowczan; lecz również mieszkańców innych regionów Polski. Oferta ostrowieckiej placówki jest konkurencyjna na rynku ogólnopolskim. To zasługa w dużej mierze jej dyrektor – Anety Pierścińskiej –Maruszewskiej.
,
Łukasz Sarna to nie tylko jeden z bardziej uzdolnionych młodych ludzi, ale również biznesmen na skalę szerszą niż tylko region świętokrzyski. Jego talent biznesowy został dostrzeżony i doceniony przez Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wręczenie Ostrowieckich Arsów 2024 było punktem kulminacyjnym uroczystych obchodów Dnia Rzemiosła Powiatu Ostrowieckiego, które odbyły się w Pałacu Tarnowskich.
,
Ten ostrowiecki artysta malarz, urodzony w 1963 r., jest samoukiem. W ostrowieckim środowisku artystycznym jest aktywny od lat. 90. XX wieku. Na swoim koncie ma wiele wystaw zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych. To człowiek posiadający dziś ogromną wiedzę z zakresu historii sztuki. Obok twórczości malarskiej w kręgu jego zainteresowań pozostaje również fotografia.