25 lat z Ostrowieckim Klubem Amazonka (zdjęcia)

„Nie ma rzeczy niemożliwych, wszystkich ludzi uszczęśliwię, tylko daj mi Panie proszę skrawek nieba i nic więcej, i nic więcej mi nie trzeba” – to  fragment hymnu „Amazonek”, który towarzyszy Stowarzyszeniu Ostrowieckiego Klubu Amazonka już od 25 lat i jest jego przesłaniem. W miniony piątek w gościnnych wnętrzach Hotelu Accademia Ostrowieckie Amazonki świętowały doniosły jubileusz 25 -lecia istnienia Stowarzyszenia.

Z życzeniami i gratulacjami przybyło wielu gości, w tym: poseł Andrzej Kryj, starosta ostrowiecki Marzena Dębniak, członek zarządu powiatu Agnieszka Rogalińska, w imieniu prezydenta miasta –  sekretarz miasta Anna Niedbała oraz zastępca naczelnika UM, Tomasz Gębka, przewodnicząca Rady Miasta, Irena -Renduda -Dudek, wiceprzewodnicząca Marta Woźnicka – Kuzdak, dyrektor PCPR, Joanna Pikus, dyrektor PUP, Małgorzata Stafijowska, dyrektor PFRON Andrzej Michalski, opiekunowie medyczni Klubu  lek.  Arkadiusz Jaroń i lek.  Anna Kuriant, a także Amazonki zaprzyjaźnionych klubów z Kielc, Sandomierza, Skarżyska – Kamiennej, Starachowic i Końskich,  członkowie ostrowieckich stowarzyszeń  oraz sympatycy klubu. Wszystkich gości powitały  – prezes Stowarzyszenia Danuta Ogórek i wiceprezes Elżbieta Adamska.

Stowarzyszenie od 25 lat wspiera i gromadzi kobiety, których dotknął rak piersi. Od początku istnienia przez Klub Amazonek przeszło około 300 kobiet. Nie wszystkim udało się wygrać z chorobą, ale te które pokonały nowotwór piersi dziś dzielą się wiarą, siłą  i nadzieją z innymi.

 

-Zwyciężyć chorobę to nie tylko wyzdrowieć, ale także nauczyć się czerpać radość z życia, być szczęśliwym i dawać szczęście innym. Nie poddajemy się  – mówiła jedna z Amazonek – My w szczególny sposób przeżywamy każdy darowany nam dzień. Dlatego dużą wagę przywiązujemy do działań integracyjnych. Mamy odwagę okazywać swoje emocje, cenimy radość, śmiech, ale nie ukrywamy łez, bo nie da się uniknąć zetknięcia z problemem umierania. To trudne doświadczenie. Musiałyśmy nauczyć się godzić z odejściem naszych koleżanek czy przyjaciółek. Jesteśmy jednak żywym dowodem, że z tą chorobą da się żyć. Choć może inaczej, może bardziej świadomie, dojrzalej, bardziej dla innych, ofiarniej. Dzisiejszy jubileusz to 25 lat niesienia pomocy kobietom zmagającym się z rakiem piersi.

Ostrowiecki Klub Amazonka jest jednym z najprężniej działających klubów w naszym regionie. Skupia kobiety aktywne, z pogodą ducha, które mają siłę, aby nie poddawać się i nie zamykać w kokonie bólu choroby. Swoim optymizmem zarażają innych, uczestnicząc w Marszach Życia, organizując „białe soboty”, konferencje i spotkania z lekarzami, zapewniając możliwość rehabilitacji fizycznej oraz  wsparcie psychologiczne dla kobiet będących w trakcie i po leczeniu choroby. Działalność Ostrowieckich Amazonek na stałe wpisała się w życie miasta i powiatu ostrowieckiego. Podczas jubileuszowego spotkania nie zabrakło życzeń, kwiatów i upominków, ale tez wielu ciepłych i serdecznych słów uznania dla Ostrowieckich Amazonek.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.