Wypadek w Starej Słupi – kierowca BMW był pod działaniem narkotyków

Prokurator Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim, Cezary Skalmierski poinformował, że kierujący BMW, jeden z uczestników wypadku ze skutkiem śmiertelnym w Starej Słupi, był pod działaniem środków odurzających.

– Z opinii biegłego wynika, że nie stwierdzono zawartości alkoholu, natomiast krew i mocz 26-latka zawierały substancje psychotropowe w postaci amfetaminy i klefedronu oraz środka odurzającego w postaci konopi innych niż włókniste -mówi Prokurator Rejonowy, Cezary Skalmierski. Postępowanie nadal toczy się w sprawie. Oczekujemy jeszcze na spływ protokołów sekcyjnych.

Przypominam, że do wypadku doszło w dniu 17 kwietnia 2023 r. po godz. 19 na drodze nr DW-751 w Starej Słupi w gminie Nowa Słupia. 26-latek kierujący pojazdem marki BMW, jadąc z dużą prędkością wpadł w poślizg, zjechał na pas jezdni przeznaczony do ruchu w przeciwnym kierunku i doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym marki MAN. Kierujący samochodem ciężarowym podjął manewr skrętu w prawo w celu uniknięcia zderzenia i zjechał na pobocze, lecz pomimo tego samochód osobowy czołowo, pod lekkim kątem, uderzył w ciężarówkę. W następstwie zderzenia przednia część samochodu osobowego znalazła się pod samochodem ciężarowym, a tylna oderwała się i zatrzymała około 30 m dalej na jezdni. W następstwie zdarzenia śmierć ponieśli: 26-letni kierowca BMW i troje pasażerów tego auta, tj. dwóch mężczyzn w wieku 18 lat i dziewczyna w wieku 15 lat.

Prokurator Rejonowy dodaje, że ostatecznego rozstrzygnięcia tej sprawy nie należy w tym momencie przesądzać., Co prawda kierujący bmw nie żyje, ale w tym wypadku brał udział także kierujący ciężarowym pojazdem. Prokurator musi ocenić także jego zachowanie. Gdyby przyjąć, że za sprawcę zostanie uznany kierujący bmw, to według art. 17 Kodeksu postępowania karnego nie wszczyna się postępowania, a wszczęte umarza, jeżeli oskarżony zmarł. Jest to umorzenie wobec śmierci sprawcy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *