Akt oskarżenia przeciwko kierowcy mercedesa, który na przejściu dla pieszych śmiertelnie potrącił radną

W dniu 31 lipca 2023 r. prokurator skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko Klaudiuszowi K., podejrzanemu o przestępstwo określone w art. 177 par. 3 Kodeksu karnego. Do wypadku ze skutkiem śmiertelnym, w którym zginęła radna miejska Bożenna M., doszło w dniu 13 lutego 2023 r. na przejściu dla pieszych przy ulicy Radwana w Ostrowcu Świętokrzyskim.

-Czyn zarzucany podejrzanemu polegał na tym, że 45-letni kierujący samochodem ciężarowym marki Mercedes z powiatu opatowskiego umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w ten sposób, że zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych, nie zachował szczególnej ostrożności, nie zmniejszył prędkości, nie obserwował z należytą uwagą drogi przed kierowanym pojazdem, przez co nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo przechodzącej z lewej na prawą stronę pieszej, Bożennie M. –mówi Prokurator Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim, Cezary Skalmierski. W wyniku zderzenia z pojazdem piesza doznała obrażeń, wskutek których zmarła. Sprawcy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

45-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego prowadząc samochód był trzeźwy. Został zatrzymany w dniu 22 lutego 2023 r. przez ostrowieckich policjantów. W dniu 23 lutego 2023 r. prokurator postawił mu zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *