Padły strzały z broni pneumatycznej do wiat przystankowych

Policjanci z Komisariatu Policji w Ćmielowie ustalili, że dwaj mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego w wieku 19 i 22 lat, na początku sierpnia 2023 r., zniszczyli cztery wiaty przystankowe na terenie gminy Bałtów oraz dwa przystanki na terenie gminy Ćmielów. Łącznie wartość strat oszacowana została na kwotę blisko 14.000 złotych.

-W dniu 5 września 2023 r. młodzi wandale zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W dniu 6 września 2023 r. w ostrowieckiej prokuraturze obaj usłyszeli zarzuty. Młodszy ze sprawców odpowie za pomocnictwo w uszkodzeniu wiat przystankowych, a jego o trzy lata straszy kolega za wybicie w nich szyb poprzez oddanie strzałów z broni pneumatycznej.

Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W obu przypadkach kara będzie zaostrzona z uwagi na chuligański charakter zachowania się sprawców. Zostanie ona wymierzona w wysokości nie niższej od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę. 

fot. Archiwum

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Padły strzały z broni pneumatycznej do wiat przystankowych

  • 8 września 2023 at 06:05
    Permalink

    Zamiast aresztu, obowiązkowo naprawienie szkody

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *