Po dachu Bieszczad. Ukraina 2018

Stowarzyszenie Ostrower oraz Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim zapraszają na spotkanie podróżnicze z cyklu ?Bajkowe szlaki?.
Początek w piątek 23 listopada br. o godz. 18.00 w Galerii Fotografi i MCK, Al. 3 Maja 6.
Tym razem o swoim wyjeździe opowiedzą Paweł Jabłczyk ? pomysłodawca, Grzegorz Górnisiewicz, Paweł Kulikiewicz i Stanisław Dunin ? Borkowski, rowerzyści, ludzie z pasją z Ostrowca Świętokrzyskiego.


– Samochody z bagażnikiem dachowym zostały w Cisnej, a my w czteroosobowej grupie pojechaliśmy rowerami ku przygodzie w stronę Słowacji i Ukrainy- tak zaczyna się ich historia. Decyzja o wyjeździe zapadła prawie pół roku wcześniej, w listopadzie. Dlaczego Ukraina? Nie lubimy asfaltu, komercjalizacji, a czas zatrzymał się tam ćwierć wieku temu. Głównym celem wyprawy stał się ukraiński dach Bieszczad, Pikuj. Pewnym elementem była też podróż urokliwą Koleją Zakarpacką – porównywaną przez niektórych z alpejską. Podczas tych 6 dni pokonaliśmy ponad 400 kilometrów, poznając regionalne potrawy i wspaniałych ludzi, ich historie i obyczaje. Odwiedziliśmy wiele zakarpackich i bieszczadzkich wiosek, do których nie dochodzi asfalt. Wzbudzaliśmy niemałą sensację wśród ich mieszkańców.
To tylko mały wycinek tego, co usłyszymy na spotkaniu podróżniczym pt. ?Po dachu Bieszczad?. Wyjazd zorganizowali i wspólnie nań pojechali. Wieczór Bajkowe Szlaki odbywa się dzięki realizacji projektu ?W ramach kultury?, którego autorem był Sebastian Majewski ze Stowarzyszenia Ostrower. Projekt jest realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *