Nietrzeźwi za kierownicą

W dniu 24 lutego 2020 r., w godzinach porannych, w Borii, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali 26-latka. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali kierującemu na ?podwójnym gazie? prawo jazdy. Teraz ze swojego zachowania 26-latek będzie tłumaczył się przed sądem.

W ramach akcji ?Trzeźwy poranek? ostrowieccy policjanci ?przebadali? pod kątem trzeźwości 752 kierowców. Tylko 1 kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości.

W dniu 23 lutego 20209 r. ostrowieccy policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca gminy Sadowie. Badanie alkomatem wskazało, że wsiadł on za kierownicę swojego audi, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

-Mężczyzna swoje zachowanie tłumaczył tym, że wspólnie z kolegami przyjechał do Ostrowca Świętokrzyskiego, aby coś zjeść ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień. Na domiar złego, w trakcie prowadzonych czynności wyszło na jaw, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

-Apelujemy o rozwagę. Życie i zdrowie wszystkich użytkowników dróg zależy od nas samych. Trzeźwość powinna być dla każdego z nas sprawą priorytetową. Pamiętajmy o tym i zawsze kierujmy się rozsądkiem, bo tylko w ten sposób możemy dać sobie i innym gwarancję bezpieczeństwa na drodze ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W budynku Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim został zamontowany alkomat, dzięki któremu każdy może sam sprawdzić swój stan trzeźwości, bez konieczności udziału w tej czynności policjantów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *