Spacerownik po mieście. Architektura

Zapraszamy na spacer po Ostrowcu Św., dotyczący historii architektury.
Spacer rozpoczynamy przy moście im. ks. Popiela na alei 3 Maja, a kończymy w Rynku. Na tym odcinku zatrzymujemy się przy dziesięciu obiektach i dokładniej przyglądamy się budynkom, np. poczcie, kinu, kościołowi. Przewodnik przybliża historię danego obiektu, jego funkcję i na przykładach z polskiej lub światowej architektury, prezentowanych na planszach, tłumaczy i opisuje części budynku składające się na dany styl architektoniczny. Każdy z uczestników na zakończenie spaceru otrzyma folder z najważniejszymi informacjami. Czas trwania spaceru to około 2 godzin (istnieje możliwość dostosowania czasu do potrzeb grupy). Zbiórka pod McDonald?s.
Najbliższy spacer: 14 czerwca 2020 r. godz. 11.00
Koszt uczestnictwa w spacerze: 5 zł/osoba


Ideą ?SPACEROWNIKA PO MIEŚCIE? jest odkrycie miasta na nowo, ukazanie jego wartościowych, a często niezauważanych elementów a także uwrażliwienie na otaczającą nas przestrzeń, by móc zobaczyć ją w niecodzienny sposób.
Spacer prowadzi Wojtek Mazan ? fotograf, kurator, aktywista, patriota lokalny. Pracownik BWA Ostrowiec i lider Stowarzyszenia Kulturotwórczego Nie z tej Bajki, w ramach którego realizuje projekty artystyczne łączące fotografię i historię lokalną np. ?Szmul Muszkies. Fotograf profesjonalny?, ?Modeks?.
Rezerwacja spaceru w innym terminie dla grup zorganizowanych (min. 5 osób): tel.: + 48 41 263 20 48, e-mail: promocja@bwa.ostrowiec.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *